#

Про розкрадання землі і майна Міноборони

Володимир Бабенко (депутат Білоцерківської районної ради)

19.11.2021 16:39
Про розкрадання землі і майна Міноборони

З листопада 2017 року по листопад 2018 року я працював на посаді директора ДП Міністерства оборони України "Київське управління механізації і будівництва", яке знаходиться за адресою: місто Київ, вул. Бориспільська. 181.

Під час керівництва підприємством мною були виявлені схеми захоплення земельних ділянок МОУ і розкрадання з подальшим продажем транспортних засобів (спецтехніки) у великій кількості. Ці схеми працювали ще з 2000-х років. За допомогою Національної поліції України вдалося відкрити кримінальне провадження за № 12018100000000333. Під час досудового розслідування нами було знайдено 5 (п'ять) одиниць спецтехніки та виникло розуміння, що в схемах брали участь службовці Головного управління майна та ресурсів та Департамент внутрішнього аудиту МО України.

В основному розкрадалася унікальна американська спецтехніка (автокрани, екскаватори, грейдери, бульдозери, автонавантажувачі та інше), які МОУ отримало від уряду США. Частина техніки знаходиться на окупованих територіях. Крім того велика кількість техніки розкомплектовувалась та розпродавалась по вузлах, агрегатах га запчастинах.

Про факти розкрадання техніки я доповідав начальнику Головного управління майна та ресурсів МО України та Державному секретарю МО України, але після того як я дізнався про те, шо розкрадання роками здійснюються за мовчазною згодою, або безпосередньою участю службовців Головного управління майна та ресурсів та Департаменту внутрішнього аудиту МО України про що як тільки я повідомив начальнику управління, відразу був запущений механізм моєї дискредитації (звільнення із займаної посади).

Замість мене було призначено Ігоря Шевердіна, якому були поставленні відповідні задачі, а саме звільнення всіх працівників ДП МОУ КУМіБ, які давали покази слідчим Національної поліції України по фактам заволодіння земельними ділянками МОУ та розкрадання техніки. Можливо, також був запущений механізм знищення документів.

Станом на квітень 2021 року розслідування належним чином не проводилося, а я і інші колишні працівники ДП МОУ КУМіБ не можемо навіть давати покази в кримінальних провадженнях. Із засобів масової інформації мені стало відомо, що призначено службове розслідування та створено відповідну комісію з розслідування фактів розкрадання 87 одиниць військової техніки на ДП МОУ КУМіБ.

Я готовий надати додаткові покази і свідчення по викладеним фактам. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram