#

Продажем телеканалів від реєстру олігархів не сховатися

Ольга Василевська-Смаглюк (народна депутатка, 96 округ)

10.11.2021 10:28
Продажем телеканалів від реєстру олігархів не сховатися

Порошенко зі своїми телеканалами дарує цікавий кейс для дослідження питання боротьби з відмиванням коштів, здобутих злочинним шляхом. Спочатку Порошенко купує Прямий на номінального власника Володимира Макеєнка. Потім Порошенко купує в нього цей телеканал, ніби-то через загрозу санкцій до Макеєнка. Сказав, що заплатив великі гроші, але невідомо де і коли відбулась оборудка, і скільки з неї сплачено податків. Потім через загрозу потрапити в реєстр олігархів, Порошенко розкидає акції Прямого і 5-го на колег по фракції, які в свою чергу продають їх журналістам в розстрочку. Знову-таки невідомо, хто скільки заплатив за ці активи з яких грошей і скільки податків сплачено в бюджет. Яка ціна активу і чи з прозорої зарплати журналісти, яких ощасливили активами, гаситимуть розстрочку за цю покупку.
І хто, зрештою, здійснюватиме кінцевий вирішальний вплив, тобто буде кінцевим бенефіціаром «Вільних медіа».
Нагадаю лише Петру Олексійовичу, що в реєстр олігархів вноситимуть не за те, хто власник, а за те, хто кінцевий бенефіціар. А кінцевий бенефіціар - це ви.
Лакмусовим папірцем для вас стане підтримка чи не підтримка мого законопроекту 6003, який пропонує досить детально контролювати кінцевих бенефіціарів в Украіні і встановлює відповідальність за брехню про них в реєстрі. Тож щиро чекаю вашу кнопку «за». І або ви доведете, що не здійснюєте вирішальний вплив на телеканали, або ласкаво прошу в олігархи

Читати "Моя Київщина" у Telegram