#

Прозора та відкрита відбудова Київщини

Руслан Кравченко (Голова Київської обласної військової адміністрації)

07.09.2023 18:31
Прозора та відкрита відбудова Київщини
Руслан Кравченко

 Прозора та відкрита відбудова Київщини – головна вимога до влади з боку наших громадян та міжнародних партнерів.

Внаслідок військової агресії росіян на території області було пошкоджено або зруйновано майже 27,5 тис. об'єктів. Завдяки спільним зусиллям – надходженням із державного, обласних, місцевих бюджетів та коштам міжнародних партнерів – уже успішно відновлено понад 12,8 тис. об'єктів.

Відкритість на всіх етапах відновлення підвищить довіру до всього процесу загалом. Важливим кроком до посилення підзвітності вважаю залучення незалежного міжнародного нагляду. 

Тому минулого місяця я виступив з ініціативою створення Спостережної ради з питань відбудови за участю представників міжнародних інституцій та громадських організацій, незалежних експертів. І сьогодні таку раду створено. Вдячний, що цю пропозицію було реалізовано дуже швидко. До її складу увійшли  представники ПРООН в Україні,  Трансперенсі Інтернешнл Україна, Інституту законодавчих ідей, Open Contracting Partnership, Центру досліджень фіскальної політики та Інформаційної агенції «УНН».

Основне завдання Спостережної ради – це контроль за всіма етапами відбудови від планування до завершення проєктів. Маємо забезпечити їх ефективне виконання та відповідність стандартам та вимогам. Так, рада здійснюватиме моніторинг та перевірку всіх процедур закупівель, які стосуються відбудови, щоб гарантувати їх чесність та прозорість. Вивчатиме бюджети, фінансові звіти і витрати на відновлення, щоб гроші використовувались ефективно. Також рада буде рекомендувати обʼєктивні критерії вибору об'єктів для відновлення з огляду на максимальну користь для населення. Впроваджуватиме процедури, які унеможливлюватимуть корупційні дії.

Наразі ми реалізуємо низку регіональних програм з відбудови. Зокрема, в рамках UNITED24 будуть відновлені 18 багатоповерхівок; за кошти обласного бюджету будуємо 93 приватні будинки; коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії запланована відбудова 86 об’єктів; 9 обʼєктів – у рамках обласної програми будівництва споруд цивільного захисту; 14 обʼєктів – за кошти Європейського інвестиційного банку тощо. Крім того, в рамках програми «Нова оселя» вже 42 родини, житло яких було зруйновано, отримали ключі від нових квартир.

Київська ОВА відкрита до співпраці, щоб забезпечити реальну, а не декларативну прозорість та підзвітність. Наша спільна мета – повернути людей додому і забезпечити їх необхідними соціальними послугами.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: