#

Рашизм має бути покараним за вчинені ним злочини

Дмитро Тузов (журналіст, політичний оглядач)

08.04.2022 20:55
Рашизм має бути покараним за вчинені ним злочини

Моя колега із США, журналістка Олена Пригова записала зі мною інтерв'ю. Це сталося після моїх поїздок Київською областю, де я був разом з побратимами з ПДМШ, які евакуйовували потребуючих медичної допомоги місцевих мешканців. Ми були в Ірпені, Гостомелі, у Вишгородському районі, в Чернігові. Екіпажі ПДМШ зараз працюють в Бучі і Бородянці.

Я переконаний, що звірства російських окупантів не вдалося приховати не лише тому, що вони є настільки масштабними. А ще й тому, що путіністи не очікували, що доведеться відступати і робити це швидко. Вони думали, що мають час для роботи їхніх мобільних крематоріїв, аби спалити тіла і зачистити наслідки роботи фсб-шних "зондер-команд" і просто уродів з автоматами, які розстрілювали цивільних людей.

В Гостомелі, наприклад, рашисти навіть не встигли вивезти награбоване. Російські мародери драпали настільки швидко, що залишили вже напаковані мішки з відібраними в помешканнях українців речами. Хапали все – від побутової електроніки (особливо їм потрібні чомусь телевізори. Можливо, щоб дивитись свого улюбленого путіна з лавровим, кадировим й іншими воєнними злочинцями) до, вибачте, натільної білизни.

Бо путін послав їх в Україну, сподіваючись на швидку окупацію і заволодіння всіма українськими ресурсами. Чим перетворив свою армію на зграю голодних, диких, брудних і жадібних до чужого добра скажених тварин.

Я був дуже емоційним в цій розмові. Але якою має бути людина, яка бачила зруйновані українські міста власними очима? Лагідною, толерантною і "політично коректною"? Ну ні, шановні. рашизм має отримати адекватну відповідь і бути покараним за вчинені ним злочини. Я сказав лише якусь частину з того, що ще треба оприлюднити, ще не все про те, чим є путінський режим, і його лідер із своїм оточенням. І яке покарання вони мають понести як воєнні злочинці 21 століття. Все мають сказати люди, які пережили це пекло, влаштоване російськими вояками. І прокурори – на процесі проти сучасного російського фашизму. Який вже отримав цю назву – "рашизм".

Оскільки акаунт Олени Пригової вчергове заблокували (путінська 5-та колона працює і в США), розміщую цю розмову тут, в блогосфері "Української правди". Ми говорили російською мовою – про це попросила Олена. Оскільки серед її глядачів – переважна більшість російськомовних людей в різних країнах нашої планети.


Читати "Моя Київщина" у Telegram