#

Свавілля у Стрижавській школі доводить вчителів до звільнення

Володимир Шерстяк (учитель історії, Ставищенська ОТГ)

11.02.2022 11:04
Свавілля у Стрижавській школі доводить вчителів до звільнення

Новий навчальний рік учителеві історії Стрижавського закладу загальної середньої освіти 1-3 ступенів Ставищенської селищної ради довелося зустріти в неврологічному відділенні Жашківської лікарні. І лише завдяки крапельницям, багаточисленним ін'єкціям та лікарським призначенням висококваліфікованих спеціалістів Наталії Шимчик та Антоніни Кравченко вдалося зняти гострі болі від прогресуючого остеохондрозу. Не можу не подякувати за видужання не тільки лікарям, а й чуйним добродушним медсестрам неврології.

І от 8 вересня я прибув до місця праці. Відразу відчув непривітне, недоброзичливе ставлення з боку адміністрації. З самого початку кинувся у вічі розклад уроків, за яким лише 16 годин мого навантаження були розставлені уроками на протязі всіх п'яти днів навчального тижня. Причому в більшості з цих днів, як і раніше, були вписані сьомі уроки. Ні директора, ні завуча, як і в попередні роки, не хвилювало те, що колезі щоденно доведеться діставатися до місця роботи і повертатися додому аж за 35 км. Щоб з першого дня не наразитися на конфлікт, я спокійно сприйняв урізані без моєї згоди години та цей черговий знушальницький стрижацький розпорядок дня для мене.

Навіть вдалося провести два уроки в 6 та 9 класах, перечекавши у "вікнах" та "дверях". І вже на одній з останніх перерв мене покликали до кабінету директора Пустовіт Оксани Миколаївни.

Очільниця закладу почала розмову на підвищених тонах, з істерики. Виклала на стіл кілька складених актів про мою відсутність на роботі ще у червні нібито без поважної причини. Далі знервована директорка запропонувала написати заяву про звільнення з посади за власним бажанням.В разі незгоди з даною пропозицією пообіцяла звільнити за прогул з відповідним занесенням даного рішення до моєї трудової книжки. А коли я попросив взяти до уваги лікарняні листи за цей період, то Пустовіт знавісніла, буквально оскаженіла. Вкотре довелось почути від неї заяложені тиради: "брехливий симулянт", "фіктивні лікарняні", "місцева влада не зобов'язана була надавати ледачому службове житло", в школі ночувати більше не будете", "поїздки до Білої Церкви на томографію-прогул!

Виявляється, я зі своїми гіпертонією, задухою, алергією, грижею хребта повинен був нарівні з іншими працівниками школи, батьками учнів робити поточний ремонт: фарбувати парти, "клеїти обої", переносити шкільні меблі. Вперше в своєму житті я почув дорікання, що одержував незаслужено винагороду за працю та "дармові відпускні". З фашистським виразом обличчя Пустовіт О.М. запевнила мене: " по-любому підведу під статтю і оформлю вовчий білет". В пориві гніву, ненависті вона видала "свідчення"своєї знайомої "добродійки" з Жашкова про "порушника спокою людського":"паскудна людина", "психічно хворий", "не дружить з головою", "збочений" і т.д і т.п. Мені стало зрозуміло, що керівник закладу середньої освіти опустилась до рівня базарної тітки, коли вдалась до збирання і поширення неперевіреної, недостовірної інформації про неугідного вчителя.

Приниження моєї гідності виявилося і в безцеремонному втручанні цієї людинки в моє особисте життя. Не могло шокувати і те, що мене, виявляється, давно вже треба було звільнити тільки на підставі того,що "одна бабця сказала". Ошелешило і те, що ця неадекватна особа розцінила мою критику її некомпетентного, пов'язаного зі зловживаннями і порушеннями стилю керівництва як "підрив її авторитету в селі", як "обпаскуджування та обливання брудом". І за цю "грязь нема кому набити морду"шизанутому". Що не кажіть, а "богиня стрижавської освіти" повинна бути як індійська корова, недоторканою, поза критикою! Ніхто не сміє навіть писнути про те,що вона з порушенням нормативних актів, без конкурсу посіла посаду директора школи та ще раніше корумпувала вищестоящу атестаційну комісію, щоб стати старшим навчителем та спеціалістом вищої категорії.

Хамське, зневажливе ставлення до себе я відчув і від заступника директора закладу з навчально-виховної роботи Коваль Світлани та голови шкільного профспілкового комітету Олени Горобець. Ці лакузи О.Пустовіт хвацько доєдналися до екзекуції над незручним вчителем. На моє прохання дати мені можливість допрацювати до Нового 2022 року з тим, щоб заробити гроші на цілком можливу операцію в столичному інституті ортопедії Коваль відрізала: "Обійдетесь!"Намагаючись заручитись ще більшою довірою з боку нікчемної директорки Коваль-Качалова застерегла: "Знов з своїх доріг привезете нам коронавірус і будете тут антиваксерством займатися!!! "Змінивши тон, лицедійка-єзуїтка випустила на кілька хвилин крокодилячі сльози: "Вам з такою болячкою спини зайві фізичні навантаження! Лікуйтесь!" До безпідставних нападок на "симуляку ниючого" вдалась і "поборниця" прав найманих працівників школи Олена Горобець. Ця на цілих 20 років молодша від мене молода жінка, не дивилась у вічі навіть своїй недолугій шефині,коли засмічувала повітря своїми вигадками. Думаю,що навіть їжачок у ліску очманів від базікання Оленки: "ображав мене непристойними словами", "розводив панібратство з учнями", "хворі, то сидіть вдома","називав нашу Оксану Миколаївну пустоцвіткою освіти", "богинею клозету"...

Я не помітив, як хворі ноги винесли мене з цього кубла вівчаристих мегер. Боліла голова,щеміло серце. Проковтнув кілька пігулок. На коридорі одна з прихильних до мене колег шепнула мені на вухо: на Ваше місце Оксана готує свого покровителя колишнього директора нашої школи і скороченого внаслідок адмінреформи начальника управління соціального захисту в Ставищах 66-річного Крука Романа Олексійовича. Вчителька назвала його півторацентровим шкафом, жирній туші якого замало шикарної пенсії державного службовця. Та й безвідмовно возитиме огрядну директрису на наради в Ставище на іномарочці.

Не пам'ятаю як знову опинився в "світлиці"богині". І знову шок від почутого та побаченого:напроти самодурної Пустовіт сидів староста аж трьох сіл Юрка Комишнюк і з цинічною, єхидною посмішкою запитував,чи не вдалось "уламати мудака" на звільнення. В руках шмаркливого порохоботського вискочки була моя трудова книжка, якою він вертів-крутив, як циганка маківкою. Згодом вияснилось, що горе-директорка цьому горе-податківцю без педагогічної освіти довірила години з моїх предметів в старших класах...

А потім на сьомому уроці в актовій залі були батьківські збори, де дві мами з числа "лєпших подруг" Оксани Стеценко звинуватили історика в надмірному перевантаженні їхніх дітей тестовими завданнями під час дистанційного навчання. Вони й слухати не хотіли пояснення обвинуваченого, який аргументовано довів, що тести добирав зі збірників,що були рекомендовані і затверджені Міністерством освіти і науки України. Мамусь не хвилювало і те, що стрижавські випускники на ЗНО з усіх предметів показали посередні та низькі результати. Не переймається рівнем знань своїх вихованців і новоспечена " богиня стрижавської освіти", дрімучу нетямущість якої констатували досвідчені педагоги Стрижавки, Сухого Яру, Торчиці. Адже на вагу золота у неї власний фальшивий авторитет серед посередностей та тупаків...

Щоб не мати далі справу з некомпетентною підлотою та не розтранжирити залишки свого здоров'я у протиборстві з дубиноголовою, я кинув їй на стіл патологічно жадану нею заяву про звільнення за згодою сторін. Напевне, в глибині своєї ницої і убогої душі енерговампірка співала від радості,що її шалений тиск дав бажаний ефект. Аналогічно вона зживала з праці і мою попередницю Вараву Ірину Павлівну. Мудра вчителька,відчувши упереджене ставлення ще тоді завучки Пустовіт О.М. сказала, що з тупою дурепою не спрацюється. Вона залишила школу і село.А ще був добродушний вчитель-трудовик Тимченко Вадим, якого Пустоцвіт разом з попередньою "небожителькою"Прядко Л.С.знеславлювали і проганяли з роботи. Та невдовзі і Прядко Любов була киданута невдячною подільницею, якій вибила вищу категорію та старшого вчителя. Пустовіт банально підсиділа Л.Прядко, засипаючи доносами на стару директрису відділ освіти.Як бачите,в храмі "богинь" панують не здоровий глузд і законність,а "понятія". "Свої люди" тут смакують "слівкі", а "чорним чужакам"-кисляк з гіркотою.

І, свідомо живучи в полоні "понять" ,ці пустоцвітні блюдолизи не хочуть бачити і знати про грубе порушення законодавства про працю України, що виразилося у звільненні незручного працівника з особистих мотивів. Вони вважають нормальним явищем і порушення недоторканності приватного життя своїх колег та примус адміністрацією школи працівників до виконання робіт,які не обумовлені трудовою угодою.

Напевне, давно не знайомилися з відповідними статтями Карного кодексу України та законодавством про адміністративні правопорушення. Більше того підлабузницькі вчителі Стрижавського закладу освіти кинулись шкребти заяву до поліції та підтримали звернення О.Пустовіт до правоохоронців про притягнення жертви її свавілля до відповідальності за наклеп і образу. В їхній спотвореній шкурництвом свідомості викладена в цьому дописі гірка правда є вигадкою, неправдою, кривдою для них.

Якщо керуватись логікою соціуму кривих дзеркал,то жертва сваволі повинна терпіти несправедливість, підставляючи праву щоку самодурам, коли вони боляче вдарили по лівій???Чи в такій ситуації має бути спротив незаконно скривдженої людини з адекватною відплатою ???

Читати "Моя Київщина" у Facebook