#

Сьогодні нашу Конституцію намагаються знову переписати

Ярослав Добрянський (в.о. голови Київської обласної ради)

29.06.2025 09:30
Сьогодні нашу Конституцію намагаються знову переписати
Щоразу, коли в Кремлі втрачають контроль над реальністю, вони згадують… нашу Конституцію.
Коментують її, цитують, перекручують, ніби, не мають власної. У своїй країні – нуль прав, а до нашої – нескінченні «юридичні» претензії. Парадокс, але дуже показовий.
Адже Конституція України є тією межею, за яку Кремль хоче залізти своїми руками.
Для них – це документ, який можна витлумачити, викривити, як їм заманеться. Для нас – це результат вікової боротьби за те, щоб мати своє.
28 червня – день, коли Україна обрала Закон, а не підлеглість, свободу, а не диктат, гідність і незалежність, але не компроміси.
29 років тому, після безсонної ночі, коли в сесійній залі парламенту кипіли суперечки, народжувалась незалежна Україна. Це була битва за кожне слово. І в тій залі були ті, хто не здався і не поступився – Леонід Кравчук, який підписав Акт про незалежність, Михайло Сирота, «батько Конституції», десятки парламентарів, які відмовились йти додому, доки не буде Закону, що назавжди відріже нас від імперії!
Конституція України – це багаторічна історична боротьба багатьох поколінь. Її писали Грушевський, коли проголошував УНР, і дисиденти-шістдесятники, як Вячеслав Чорновіл.
Її сьогодні тримають у своїх руках ті, хто воюють на фронті й борються за кожне слово першої статті: «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава».
Сьогодні нашу Конституцію намагаються знову переписати. Але її статті відвойовують на передовій. Її захищають і бережуть у своїх серцях військові, волонтери, лікарі, вчителі, всі, хто зараз стоїть за Україну.
Вона витискається з болю і крові, залишаючи рубці на нашій історії…
І поки є український народ, нація, є й Україна!
З Днем Конституції України!

Возможно, это изображение отрывной талон и текст

Возможно, это черно-белое изображение (6 человек и толпа)
Читати "Моя Київщина" у Telegram