#

У Бучанській громаді запрацював інноваційний проєкт "Прокурор Громади"

Андрій Турбар (керівник Бучанської окружної прокуратури)

04.06.2024 10:46
У Бучанській громаді запрацював інноваційний проєкт "Прокурор Громади"

За ініціативи Офісу Генерального прокурора, на території Бучанської громади запрацював інноваційний проєкт "Прокурор Громади". Це ініціатива спрямована на практичне втілення принципу, який полягає у тому, що в центрі роботи прокурорів та правоохоронців – інтереси людини та її безпека. Київська область одна з чотирьох, де впроваджено цей проєкт. 

Ключова складова програми — партнерство між прокуратурою, правоохоронними органами, державними органами та представниками громадянського суспільства, які мають вплив у своїх громадах. Мета — зростання рівня безпеки для жителів громади та підвищення довіри до правоохоронної системи. На території Бучанської громади визначено чотирьох прокурорів, які беруть участь у запровадженні цього пілотного проєкту: це я, мій заступник і ще два прокурори.

Нещодавно разом з іншими колегами, які залучені до реалізації пілотного проєкту "Прокурор громади", я відвідав Королівство Бельгія. Навчальний візит організували для вивчення практики взаємодії прокуратури з органам місцевої влади, поліцією та представниками громади задля системного підходу до питань безпеки в громадах і запобігання злочинності. Зустрілися з Міністром юстиції Бельгії та федеральною прокуроркою. Також мали можливість вивчити досвід прокурорів і поліції різних рівнів та Міністерства внутрішніх справ.

Приклад Бельгії продемонстрував переваги застосування ефективної співпраці між прокуратурою, органами правопорядку, громадянським суспільством і органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на всіх рівнях. Там достатньо високий рівень громадянської довіри до правоохоронної системи. Насправді це те, над чим ми працюємо і до чого прагнемо. Познайомившись з їх досвідом і методами роботи, тепер будемо впроваджувати нові практики в нашій Бучанській громаді. 

В першу чергу ми посилили людиноцентричний підхід у роботі. Він вже застосовувався активно, але досконалості не має меж. Дослідили та проаналізували рівень і структуру злочинності. Визначили для себе коло питань над якими працюємо. Налагодили партнерські взаємовідносини з громадськими організаціями, активістами. Спільно зібрали інформацію про потреби й запити громади, відповідно обговорили наявні проблеми та визначили шляхи і методи їх вирішення. 

Ця ініціатива для людей і заради людей. Ми реагуємо на потреби громади і виходимо з її потреб. Ми відкриті для кожного мешканця громади і готові вислухати його і почати працювати над озвученими проблемами.

Читати "Моя Київщина" у Telegram