#

У Києві презентовано п.лан відновлення Ірпінської громади на 2022-2033 роки

Володимир Карплюк (ексмер Ірпеня)

20.05.2023 18:11
У Києві презентовано п.лан відновлення Ірпінської громади на 2022-2033 роки

Сьогодні у Києві на форумі-практикумі «Відбудова в дії» презентував «План відновлення Ірпінської громади на 2022-2033 роки».

У цьому документі описаний аналіз та стан руйнувань, наведені чіткі цифри з конкретним переліком адрес будинків, кількістю мешканців та вартістю реконструкції, представлені проєкти відбудови соціальних об’єктів та інвестиційний план.

Здається, що все просто. Але! Ці 200 сторінок – це кілька місяців щоденної кропіткої роботи сотень людей, які взяли на себе ініціативу та відповідальність у відбудові Ірпеня та всієї громади. 

Ми почали працювати над цим Планом влітку минулого року разом із командою проєкту Irpin Reconstruction Summit та Ірпінською міською радою. Потім до нас долучилися більше сотні українських архітекторів та дизайнерів, які відгукнулися допомогти Ірпеню на волонтерських засадах. Далі, здолавши шлях у тисячі листів та перемовин,  до цієї історії ми залучили іноземних фахівців і провідні світові архітектурні компанії. І вже на сьогодні нашими партнерами є найбільша американська архітектурна компанія «Gensler», італійські «Green Building Council Italia», Fondazione «Terre des Hommes», «Stefano Boeri Architetti», чилійська «Though, Integral Infrastructure and Urban Planning Solutions» та нідерландська «Hiroki Masura MASA architects».

Для чого потрібен план відбудови громади? По-перше, щоб не збитися з чіткого курсу і не відволікатися на те, що не принесе користі. Це, скажімо, як інструкція до побутової техніки. Щоб пристрій працював довго і надійно, потрібно дотримуватися інструкції. Звісно, можна й експериментувати, але тоді ти ніколи не знаєш, що буде потім. А ризикувати долями тисяч мешканців Ірпінської громади ми не маємо права!

По-друге, це – «знак якості» наших серйозних намірів для інвесторів і донорів. Тепер нам не потрібно «показувати на пальцях», чого ми хочемо. Це про серйозність, масштабність і відповідальність перед світовою спільнотою, на яку ми дуже розраховуємо у відбудові Ірпеня.

Саме такий чіткий, конструктивний і до деталей продуманий підхід до відбудови зруйнованих сіл і міст України ми вважаємо оптимальним і правильним. Готові ділитися досвідом і з іншими постраждалими громадами.

Ознайомитися із «Планом відновлення Ірпінської громади на 2022-2033 роки» можна за посиланням: https://karpliuk.com/files/brochure.pdf.

Читати "Моя Київщина" у Telegram