#

У Музеї історії Києва презентували книгу "Битва за Ірпінь"

Олександр Маркушин (міський голова Ірпеня)

28.01.2023 11:21
У Музеї історії Києва презентували книгу "Битва за Ірпінь"
Фото з місця події

У Музеї історії Києва презентували книгу "Битва за Ірпінь" – першу в Україні хронологію героїчної боротьби ірпінчан за своє місто у лютому-березні 2022 року. Тоді маленьке місто не пропустило ворога до столиці України – Києва. На жаль, ціною життя 39 захисників - бійців територіальної оборони Ірпеня та військовослужбовців ЗСУ. І ця книга – це знак пошани до їхнього подвигу.

Гортаючи сторінки книги "Битва за Ірпінь", читач поринає в події весни минулого року – від боїв на блок-постах до евакуації цивільного населення "Дорогою життя" під мостом на Романівці.

Автор книги – Петро Щербина. Ми були з ним однією міцною командою ще задовго до війни. А з перших днів війни він як волонтер очолив напрямок гуманітарного забезпечення міста і координував взаємодію з медіа Європи та США, які готували свої репортажі з поля бою в Ірпеня. Після деокупації Петро Щербина разом зі мною та головою Інвестиційної ради Ірпеня Володимиром Карплюком щодня шукав можливості для залучення міжнародних ресурсів для відновлення Ірпеня. І зараз продовжує це робити.

Дякую за гарну кропітку роботу автору книги Петру Щербині, директору видавництва "Саміт-книга" Івану Степуріну і його команді, Міністру культури та інформаційної політики Олександру Ткаченку, заступнику Міністра культури та інформаційної політики України Тарасу Шевченку, начальнику відділу культури Ірпінської міської ради Євгенії Антонюк та її команді, фотографам і художникам Олегу Грибу, Юрію Вересу, Владиславу Задворському та всім причетним до виходу цієї книги.

Ми обов’язково передамо книгу “Битва за Ірпінь” до міської бібліотеки, Музею історії Ірпеня та ірпінських навчальних закладів.

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: