#

Війна не завадила здійснити оновлення в КНП КОР "Київська обласна клінічна лікарня"

Тетяна Семенова (заступниця голови Київської облради)

13.05.2022 18:30
Війна не завадила здійснити оновлення в КНП КОР "Київська обласна клінічна лікарня"

Разом з Міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком, його заступниками, головою профільної комісії Марією Кисельовою та депутатом облради Ярославом Москаленком, заступником голови КОВА Олегом Торкуновим, директором департаменту охорони здоров’я обладміністрації Оленою Єфименко учора ознайомилися із роботою ключових відділень лікарні.

Наразі вже створено консультативно-діагностичний центр, аби пацієнти могли обстежитись, не виходячи з будівлі.

Відроджено відділення торакальної хірургії. В умовах активної фази бойових дій у області та столиці – це дало можливість надавати фахову допомогу військовослужбовцям, бійцям тероборони та мирним жителям, які постраждали від обстрілів.

Радію, що Іван Клюзко підтримує розвиток кардіохірургічного відділення, яке очолює молодий, але високопрофесійний лікар Анатолій Іванюк. Медики беруться робити надскладні операції кардіохірургічні втручання, операції на судинах, стентувань коронарних артерій.

На сьогодні завершено реконструкцію кардіореанімації та операційного блоку. Крім того, на завершальному етапі - монтаж та введення в експлуатацію обладнання. Проте, для повноцінного функціонування кардіохірургічного відділення і впровадження відкритих операцій на серці вкрай необхідне оснащення спеціалізованим дороговартісним обладнанням. Це взяли до уваги і ми, як представники ради і звернулися по допомогу до Віктора Ляшка.

Ще одне важливе рішення вчора депутати прийняли на сесії, завдяки якому до структури обллікарні включено обласний кардіодиспансер. Це дасть можливість мешканцям області отримувати медичну допомогу ще більш структуровану, ефективну та покращить умови роботи персоналу. Адже, метою реорганізації – є створення повного циклу кардіологічної допомоги: діагностика, стаціонарне лікування, кардіохірургія і, що важливо, кардіореабілітація.

Не можу не назвати ще одне з ключове відділення – Центр голови та шиї, до якого входять відділення щелепно-лицевої хірургії і лор-відділення та лоронкології.

Також мешканці Київщини мають змогу цілодобово отримати офтальмологічну допомогу.

Ведеться удосконалення умов щодо проведення трансплантолії.

А на базі Ендоскопічного відділення відкрито Центр боротьби з шлунково-кишковими кровотечами.

Що ще важливо - налагоджується співпраця з лікарнями вторинного рівня у новому форматі. До пацієнтів, які не можуть бути транспортовані в обласну лікарню, виїжджає бригада вузькопрофільних спеціалістів для надання екстреної хірургічної допомоги. Така послуга називається «Лікар до пацієнта».

Жителі Київщини повинні отримувати якісну допомогу, використовуючи всі можливості сучасної медицини і ми поступово рухаємось у цьому напрямку.

Читати "Моя Київщина" у Telegram