#

Викрадачі елітних іномарок не втекли від правоохоронців

Андрій Нєбитов (Заступник начальника поліції України)

28.09.2021 15:15
Викрадачі елітних іномарок не втекли від правоохоронців
Андрій Нєбитов
Обирали нові елітні авто і лишали від іномарок тільки логотипи.
Про це злочинне угруповання нам стало відомо у березні 2021 року. Тоді в Білогородці зловмисники заволоділи автівкою “Toyota”, а згодом викрали “Lexus” у селі Софіївська Борщагівка.
Під час оперативно-розшукових заходів поліція встановила, що двоє жителів Бучанського району спільно з мешканцем Житомирщини, користуючись спецсканерами, викрадали дорогі автомобілі, далі переганяли у відстійники, видаляли системи захисту і розбирали на запчастини.
На скоєння злочинів автокрадії виходили вночі і ретельно маскувались, до деталей планували шляхи відходу, а також заздалегідь замовляли ключі під конкретні іномарки. Обирали автомобілі припарковані у дворах і ті, що не обладнано додатковою сигналізацією.
Фари, бампери, колеса і напіврозібрані іномарки - все це виявила поліція Київщини на базі, де злодії розкурочували викрадені авто. На жаль, деякі із автомобілів повернути їх власникам вже не вдасться.
Наразі поліція також перевіряє причетність фігурантів до скоєння аналогічних злочинів на території столиці та інших областей України, адже двоє із лиходіїв раніше судимі за скоєння аналогічних злочинів. Тепер злодіям загрожує аж до 12 років позбавлення волі.
Зазначу, що за останні 5 років, завдяки ефективній діяльності поліції, кількість автоугонів на Київщині знизилась майже в 7 разів з 983 у 2016 році до 127 угонів цього року, більше 100 з яких вже розкрито. За цей період викрито і припинено діяльність понад 20 груп автоугонщиків, в тому числі організованих.
В той же час 99% викрадених іномарок - це автомобілі, які обладнано лише стандартними системами захисту, тож вкотре закликаю водіїв відповідальніше дбати про безпеку своїх авто. Лише спільними зусиллями ми зможемо запобігти скоєнню автоугонів та зробити нашу Київщину безпечнішою.

Читати "Моя Київщина" у Facebook