Віталій Ярема (заступник голови Київського обласного осередку БПП): Чи є державне мислення в межах області?
Сьогодні дуже не проста ситуація склалася в Київській області, на землі, яка є для мене рідною домівкою. Саме тому я не можу залишатись осторонь тих гострих соціально – політичних проблем, які виникли через політичні ігрища команди обласної “Батьківщини” та її прибічників в Київській обласній раді, які по факту нині керують Київщиною. Чого лише варте неприйняття до цих пір “Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2018 рік”, як мінімум - це повністю блокує людям доступ до гарантованих ним державою соціальних послуг.
За усіма економічними законами, всі переваги, і всі проблеми соціального розвитку столичного регіону обумовлені саме географічною близькістю до Києва. Переваги, а саме доступність столичного ринку праці з більш високими заробітками і знижене безробіття, а також можливість користуватися установами соціальної сфери столиці, сповна “компенсуються” недоліками - значним відставанням соціального розвитку на тлі Києва, вражаюча бідність серед пенсіонерів при меншому розшаруванні населення за доходами у порівнянні зі столицею тощо. Сільська ж місцевість Київщини, особливо в околицях столиці, втрачає сільськогосподарські функції, аж до їх повного зникнення, натомість набуває масу проблем від зберігання київського сміття до бездіяльності обласної ради, яка сидить у середмісті столиці на печерських пагорбах, граючись у столичні політичні ігри і мало думаючи про проблеми периферійного Яготина, Згурівки чи Богуслава.
Ось уже четвертий місяць, зловживаючи службовим становищем, голова Київської обласної ради Ганна Старікова не збирає ані чергову, ані позачергову сесію, а “віз і понині там”. Життєво необхідні бюджетні питання не “пропускаються” апаратом обласної ради навіть до розгляду в комісіях. Вочевидь робиться це навмисно, щоб створити в області соціально економічну кризу - без прийняття “Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2018 рік” стає неможливим будівництво нових закладів та ремонт шкіл, дитячих садочків, лікарень, інших соціальних установ, блокується вирішення проблем у багатьох інших сферах. Я вже не кажу про закладені до програми кошти по розбудові доріг в області. У таких умовах дуже легко тикати пальцем у бік обласної держадміністрації й казати, що “вони нічого не роблять”.
Але найгірше, що ці передвиборчі ігри опозиційних сил у облраді ставлять під загрозу саме життя людей, під загрозою зриву є реформування галузі охорони здоров’я області, адже затягуючи голосування по цим життєво важливим питанням, рада на чолі з Ганною Старіковою блокує закупівлі лікарських засобів та замовлення спеціальних процедур для пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, цукровим діабетом, онкохворих, з орфанними (рідкісними, генетичними) захворюваннями.
Не краща ситуація була на Київщині й торік – обласні цільові програми були виконані лише на 40 відсотків. Через амбіції політиканів, область не використала 2,3 мільярда гривень. Ось у такий особливо цинічний спосіб, правляча в облраді “Батьківщина” намагається показати “неефективність влади”.
Що далі?
Те що київській обласній еліті не вистачає державного мислення – це факт. Унікальність ситуації полягає у фрагментації цієї еліти по великих містах області та сферах впливу, що ускладнює завдання губернатора Горгана по її “збиранню” в ефективну команду для управління таким складним регіоном як Київська область. Тим паче, що вирішувати на Київщині потрібно не лише соціально–економічні, а й інші масштабні задачі, а для цього потрібна, якщо не політична єдність, то принаймні політичний консенсус, адже ще однією особливістю Київщини є значний рівень впливу організованої злочинності й лідерів злочинного світу, які сьогодні в основному контролюють постачання наркотиків, крадіжки, угони тощо. Тож у такі часи неможна “сидіти й царствувати”, а тим більше дозволяти партійному чванству домінувати над інтересами громади.
Попри все це, я впевнений, що у Київській обласній раді більшість депутатів є патріотами нашої країни, нашої Київщини, вони вже сьогодні готові поступитися своїми політичними амбіціями і проголосувати за “Програму соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2018 рік”.
Нарешті в обласній раді створено міжфракційну депутатську групу "Єднання", до якої увійшли 44 депутати із 84. Ці люди чудово розуміють, що жодні протистояння не принесуть користі ані їм, ані жителям Київщини, а також вони хочуть працювати на результат, а не за принципом "чим гірше, тим краще".
У “Єднанні” депутати різних фракцій і груп, і нині, ці депутати представляють реальну альтернативу тим деструктивним силам, які, всупереч здоровому глузду не бажають приймати рішення та виконувати свої функціональні обов’язки.
Нині, на рахунках Київської облради зосереджено близько 6 мільярдів гривень, які повинні піти на впровадження реформи децентралізації, розвитку медичної та освітньої галузей, промислового потенціалу області, інфраструктури, доріг, залучення інвестицій в економіку.
Тому, я звертаюся до усіх прогресивних сил Київщини об’єднатися і докласти максимум зусиль аби ці кошти врешті-решт почали працювати задля добробуту громади області.
Читати "Моя Київщина" у Facebook