#

Вітчизняні банки вже тривалий час зазнають інформаційних атак з боку росії

Андрій Дубас (голова Асоціації українських банків)

29.07.2022 16:30
Вітчизняні банки вже тривалий час зазнають інформаційних атак з боку росії
андрій Дубас

Національний банк України, Асоціація українських банків та банки спрацювали в умовах військової агресії блискавично, і банківська система встояла. Наразі, банківська система є високоліквідною і готовою до викликів.

Початок хвилі ми почали бачити  до широкомасштабної агресії РФ, ще в січні. І вона не спинилася після 24 лютого. Зазначу, що атакують усі банки. І великі, і не дуже, і з державним капіталом, і приватні з вітчизняними акціонерами, і з закордонними власниками. Безперечно, ці інформаційні вкидання інспіровані з боку держави-агресора.

Якщо йшлося про великі чи державні банки, то намагалися злякати зміною умов обслуговування чи то роздмухували невеликі технічні негаразди. Причому намагалися подати інформацію в апокаліптичному тоні. Коли атакували відносно невеликі установи – зачіпали питання акціонерів. Причому фейки, які вкидали в інфопростір, були часто старі й давно спростовані.

Я закликаю кожного громадянина відфільтровувати інформацію, яка йде з неперевірених джерел. Усі ці списки нібито неспроможних банків, що виникають там і тут в анонімних джерел, – фейк. Нагадаю, що в червні заступник голови НБУ Ярослав Матузка повідомив, що жоден український банк не є в статусі проблемного.

По-перше, завжди перевіряти джерела інформації. Слідкувати за повідомленнями НБУ та самих банків і уважно їх читати. По-друге, звертайтеся безпосередньо до банків. Особливо, якщо у вас там є персональний менеджер. Будь-який клієнт банку може звернутися до фінустанови і з перших рук з’ясувати, чи може він покласти гроші на депозит, чи зняти їх. І, враховуючи це, ухвалювати рішення.

Читати "Моя Київщина" у Telegram