#

Хто з соратників зрадника Ківи орудує на Київщині

Аліна Захаренко (юристка, активістка)

10.07.2022 14:29
Хто з соратників зрадника Ківи орудує на Київщині
Ілля Ківа - зрадник, який формував агентуру в Україні

Цікаві деталі стали відомі від наших джерел у правоохоронних органах щодо зрадницької діяльності колишнього нардепа Іллі Ківи.

Але почнемо з історії: правоохоронцям стало відомо, що опального народного депутата було завербовано російською ФСБ ще далекого 2012 року. Сталося це під час його поїздки до Росії начебто на турнір з доміно, який проходив у Санкт-Петербурзі. Отакий гравець в доміно з російськими спецслужбами…

Задовго до цієї події Ківа був помічником колишнього нардепа від Партії регіонів Равіля Сафіуліна, який був його куратором спочатку, а пізніше передав цінний кадр куди належить. Цікаво, що буквально відразу після поїздки до Росії Ківа з'являється на Майдані і відтепер називає себе націоналістом. Пізніше він йде до «Правого Сектору» і навіть до АТО як доброволець.

Все це йому було потрібно лише для досягнення своїх цілей – потрапити до найвищих кабінетів, отримувати інформацію про державних службовців та завербувати якнайбільше представників влади та правоохоронців. І судячи з усього, він із цим завданням непогано впорався. Будучи в АТО, він зумів втесатися в довіру до одного з найголовніших важковаговиків української влади того часу - міністра МВС Арсена Авакова. До останнього, щоправда, є купа аналогічних питань щодо зв’язків з РФ, але це вже інше питання.

Мало хто пам'ятає події 2014 року, але саме тоді Ківа став ключовою ланкою у питанні недопущення блокади постачання електрики до Криму, зірвавши акцію представників татарського народу та українських активістів. А значить зіграв на руку росіянам.

Відразу з АТО він потрапив до МВС і зайняв крісло головного наркополіцейського. Подейкують, що на цій позиції він зумів завербувати чимало співробітників правоохоронної системи, представників кримінального світу, але й найголовніше, він зібрав безліч компромату на перших осіб країни, які були на той час наркозалежними.

Після того, як стало відомо, що проросійська партія ОПЗЖ проходить до парламенту, Ківу перевели для посилення до Медведчука. Там він мав завдання побудувати альтернативний силовий блок, чим він відкрито і займався. А у вільний час, під ширмою скандалів, якими він запам'ятався, продовжував вербувати для ФСБ агентів.

До початку війни, за інформацією співробітників правоохоронних органів, Ківа створив цілу сітку агентів, до якої входили навіть народні депутати.

Зокрема, він досить «успішно» працював на Київщині, де на Ківу орієнтувалося одразу кілька місцевих політиків. Зокрема, йдеться про мера Березані Володимира Тимченка – колишнього «регіонала», якого звинувачують у масштабному дерибані землі на Київщині та Полтавщині. Понад 300 га землі змінили хазяїв.

Утім, попри те, що у 2019 році проти Тимченка та його банди були відкриті кримінальні провадження, все швидко «розрулилося». Допомогав Тимченку саме Ілля Ківа. Сам же Тимченко ніколи не приховував своїх відверто проросійських поглядів. В одній з розмов з підлеглими він прямо говорив про те, що готовий до «здачі» міста. Але для України все обійшлося: до Березані рашисти не дійшли.

Але ж Тимченко залишився. Як й інші.

Тому цікаво побачити весь список друзів зрадника Ківи.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: