#

Як Федорук записався у вербувальники для "Зе"

Іван Окоєв (депутат Бучанської міськради)

13.07.2020 15:09
Як Федорук записався у вербувальники для "Зе"
Іван Окоєв

Літню мляву політичну ситуацію в Київській області ожвавила новина про те, що одіозний мер Бучі Анатолій Федорук приєднався до партії "Слуга народу".

Для багатьох це стало шоком, особливо для соратників мера Бучі – відданих прихильників Петра Порошенка, які зараз намагаються знайти для себе якісь логічні пояснення тому, що відбувається. Проте поведінка Федорука є цілком закономірною та очікуваною для тих, хто має політичну пам’ять. Політичних шлях Бучанського міського голови завжди супроводжувався плазуванням перед провладною партією.

На старті виборчої кампанії в Бучанській ОТГ Анатолій Федорук перебуває в доволі комфортних умовах, маючи частковий вплив на майже всі політичні сили в регіоні. Тож особливої підтримки від "Слуги народу", рейтинг якої стрімко падає, не потребував. Інша справа – провладна  партія, яка має на меті закріпити перші дві перемоги на президентських та парламентських виборах, третьою на місцевих. Проте, за три місяці до виборів "слуги" зіткнулися з серйозною проблемою: тотальною відсутністю кадрового потенціалу на місцях. Ця проблема має низку причин. Насамперед – недовіра, а подекуди й спротив місцевих еліт до владної вертикалі, оскільки задекларований процес децентралізації набирає зворотного ефекту. По-друге, велика плинність кадрів і нестабільність у виконавчих гілках влади. Враховуючи, що робити ставку на нові особистості за три місяці до виборів партія не буде, залишається старий перевірений метод кожної влади: підтягувати старі зашкварені кадри з власним адмінресурсом.

Цікавий момент: окрім того, що Анатолій Федорук є Бучанським міським головою, він також є очільником Київського регіонального відділення Асоціації міст України, маючи певний вплив на політику Асоціації. Раніше АМУ була своєрідним індикатором спротиву посиленню централізації влади, та чи лишатиметься так і надалі під час остаточного прийняття змін до виборчого кодексу? Тут якраз впливовий міський голова з багаторічним досвідом виявився "ахіллесовою п’ятою" Асоціації міст України. Думаю, першим партійним завданням Анатолія Федорука й буде лобіювання процесів тотальної партизації країни та вербування міських голів до лав "слуг народу". Схилити до виконання такого завдання для "слуги" не склало труднощів. Спрацював метод "кнута і пряника". Не варто забувати про відкриті кримінальні справи на Бучанського міського голову, які мандрують судовими кабінетами, та можливість отримати ласий шматок пирога від "Великого будівництва".

Читати "Моя Київщина" у Facebook