#

Як проходять суди звинувачених у колабораціонізмі мешканців Іванківщини

Павло Смовж (головний редактор газети "Трибуна праці")

15.10.2022 11:22
Як проходять суди звинувачених у колабораціонізмі мешканців Іванківщини
Павло Смовж

Інформація про те, що двоє жителів села Сидоровичі підозрюються у співпраці з рашистами під час окупації Іванківщини, вже поширювалась раніше в місцевих групах Фейсбуку. Сьогодні ця не зовсім зрозуміла для багатьох історія мала ось таке продовження.

Після двох місяців тримання чоловіків під вартою (таке рішення було прийнято в одному із столичних судів 14 серпня ц. р.) в Іванківському райсуді сьогодні відбулись попередні  судові засідання в ході  розгляду обох справ ( кожному з них висувається підозра по різних статтях).

Перед приміщенням суду в цей час перебувала група їхніх односельчан, які приїхали в Іванків, аби своїми свідченнями довести безпідставність, як вони переконані, звинувачень, котрі висуваються Івану Зінченку та Андрію Комаренку. Погляньте на фото: на кількох плакатах - надзвичайно просте і дуже важливе прохання до суду:  продемонструвати справедливе правосуддя. Адже люди вважають, що  справа стосовно них просто сфабрикована - в інтересах і за показами певних осіб. 

Проте на ці судові засідання, хоч вони й не були закритими, сидоровичани не були допущені, в т. ч. й дружини цих чоловіків.

Пікетувальники розповідали мені, що Іван та Андрій, навпаки,  допомагали жителям цього села. Зокрема, таємно і з великим ризиком для себе й своїх пасажирів вивозили на неокуповану територію бажаючих евакуюватися навіть тоді, коли в селі перебували рашисти. І що Зінченко після деокупації нашого краю був призваний в ЗСУ військкоматом, а не пішов до українського війська добровільно. ( Бо його навіть у цьому випадку є спроба звинуватити в тому, що  мав намір видавати ворогу дані про ЗСУ!..).

Суд виніс рішення, що після допиту свідків питання скасування запобіжного заходу за клопотанням захисту підозрюваних може бути розглянуте повторно до 13 листопада ц. р.

Будемо разом стежити за тим, як розгортатимуться надалі події. Адже мова йде про серйозне покарання за інкримінованими обом статтями Кримінального кодексу України – від 15 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна (такі терміни передбачені за державну зраду та диверсії без права на амністію). Тому справи обох чоловіків вимагають ретельного і об’єктивного розслідування із залученням максимальної кількості реальних свідків-односельчан. А також принципово об’єктивної позиції суддів, які не можуть піддаватися нічийому тиску зі сторони.


Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: