#

Які виплати можуть отримати внутрішньо переміщені особи

Роман Сімутін (ексдепутат Київської облради, адвокат)

29.03.2022 18:24
Які виплати можуть отримати внутрішньо переміщені особи

ДОПОМОГА 2000 (3000) грн, 450 грн за комуналку та 6500 грн для непрацюючих: ВІДПОВІДІ

1) ЧУДОВА НОВИНА: 2000 (3000) грн за березень виплатять, навіть якщо подасте документи у квітні, АЛЕ за умови, що ви зареєструєтеся як внутрішньо переміщено особа (ВПО) до 14.04. ПОРАДА: вкажіть час і місяць переміщення – БЕРЕЗЕНЬ. 

2) СПРОСТИЛИ: НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО відкривати рахунок в ОЩАДБАНКу, головне – щоб рахунок був стандартизований з IBAN.

3) СПРАВЕДЛИВО: ВПО вважатимуться не тільки люди, які перемістилися в області де НЕ ВЕДУТЬСЯ бойові дії, а й ті хто перемістився з району БОЙОВИХ ДІЙ у більш безпечне місце в межах цієї ж області. УВАГА, вам ОБОВ’ЯЗКОВО треба стати на облік та отримати довідку ВПО.

4) СПРОСТИЛИ: з 31.03 обіцяють реєстрацію ВПО через «ДІЮ». Не знаю, як це втілять практично (можливо шляхом підключення геолокації), але – це буде ПРОРИВ.

КОМПЕНСАЦІЯ 450 грн за комуналку

Це інша програма допомоги, що регулюється окремою постановою:

1. КОМПЕНСУВАТИ 450 грн на одну людину будуть ВИКЛЮЧНО місцевим бюджетам, а вже вони – ВЛАСНИКАМ приміщень, як комунальних (бюджетних), так і приватних.

2. ПРИВАТНИК (власник будинку-квартири) повинен зареєструвати своє помешкання в органі місцевого самоврядування як ПРИХИСТОК для людей, який він надає БЕЗПЛАТНО. Так, можна по різному підійти до розв'язання цього питання, але це на СОВІСТІ кожного.

Чи буде у квітні ВИПЛАТА 6500 грн?

Не буде. Зате впроваджують програму підтримки бізнесу: РОБОТОДАВЦЯМ держава компенсуватиме 6500 грн за кожного працівника.

Чи будуть виплати тим хто залишився в окупації чи зоні бойових дій?

Це НАДСКЛАДНЕ питання і поки без відповіді, бо на тих територіях НЕ ПРАЦЮЮТЬ ДЕРЖАВНІ органи. Наразі я теж не бачу, що можна запропонувати.

Читати "Моя Київщина" у Facebook