#

Єва Басіста (журналіст): двоякі враження від виборів до Баришівської ОТГ

26.12.2018 06:51
Єва Басіста (журналіст): двоякі враження від виборів до Баришівської ОТГ
Басіста Єва

За день виборів, що відбулися 23 грудня, ми з колегами побували на більш ніж десяти виборчих дільницях, які розташувалися у різних частинах Баришівського району. На більшості з них була спокійна атмосфера, а випадків підкупу чи зриву виборчого процесу не спостерігалося. Хоча це не стосується виборчої дільниці №4 у Баришівці, де уже з перших годин відкриття одним журналістом були скоєні невдалі спроби зірвати вибори. Ну а поки там точилися перепалки, люди в селах приходили та спокійно віддавали свої голоси за кандидатів.

Варто зазначити, що в Україні традиційно голосують люди пенсійного віку. На мить склалося враження, що у районі взагалі немає молоді… Хоча, напевно, молоді люди не йдуть на вибори, адже не вірять, що їх голос може щось змінити, або хоч якось вплинути на ситуацію.

Але найбільше вразили умови в приміщеннях, де проходили вибори. Сільські клуби з давно просівшим фундаментом, облупленою штукатуркою та величезними тріщинами у стінах просто приводили в жах. Заходиш всередину, а там така ж температура, як на вулиці, тільки не дує вітер і не падає сніг на голову. Всі члени виборчої комісії разом із спостерігачами сиділи закутані у верхній одяг, виникає враження, що за вікном не 2018 рік, а взагалі якась доісторична епоха. Це жахливі умови для роботи. Здається, ніби так навмисне створено, аби люди думали про те, як зігрітися, а не про можливі фальсифікації.

Дивно, як будівлі в такому стані залишаються діючими. Туди заходити страшно, а що вже говорити про проведення якихось заходів. Про громадські вбиральні, що розташовані на вулиці, можна сказати багато чого, але нічого хорошого.

Кращі умови мали дільниці, що знаходилися у приміщеннях шкіл та сільських рад. Біля однієї з таких будівель місцевий "архітектор" спроектував пандус для людей з інвалідністю. Проте кут нахилу зробив більшим за 45 градусів, а про перила взагалі забув. Така гірка згодиться хіба що для ковзанки, а от за призначенням її використовувати небезпечно.

Маю надію, що цього разу громада наділила повноваженнями достойних людей, які своїми діями зможуть змінити життя людей на краще. Але залишати все в теперішньому стані не можна, бо клуби обваляться, а голосувати буде нікому…

Читати "Моя Київщина" у Telegram