#

За безкоштовну довідку із Держархіву доведеться заплатити

Тетяна Іванчук (письменниця)

05.11.2021 15:50
За безкоштовну довідку із Держархіву доведеться заплатити
Тетяна Іванчук

Цікаво було читати інтерв‘ю з директором Держархіву на Київщині Соф‘єю Камєнєвою. Особливо заінтригувала заява шановної директорки про те, що будь-яку довідку про трудовий стаж, зарплатню чи родовід кожний пересічний громадянин може отримати в архіві безкоштовно. Нещодавно  особисто мала можливість  переконатися, що це якраз навпаки, коли збирали довідки для оформлення пенсії за стажем. У Ставищенській ОТГ працює архів у одному з приміщень санаторію "Дружба". Наскільки мені відомо, цьому посприяв Юрій Деркач, екс-депутат райради від ВО "Свобода", директор санаторію "Дружба",бо раніше архів тулився в напіваварійному приміщенні. Та мова не про це.

Аби взяти будь - яку довідку, треба заплатити згідно прайсу. Вважаю, що нічого страшного в цьому нема, суми незначні. Невже пані директорка цього не знає, адже розцінки затверджені "зверху"? Але є одне "але".

Якщо, наприклад, довідку про реорганізацію підприємства можна взяти в одному з кабінетів, розрахувавшись на місці за допомогою терміналу, то вже довідку про трудовий стаж та заробітну плату в сусідньому кабінеті вам видадуть аж тоді, коли ви доберетеся до банку, вистоїте там чергу і оплатите послуги архіву та послуги банку, які майже однакові по сумі, потім знову доберетеся до архіву за довідкою, яку вам можуть ще й неправильно оформити за ваші ж гроші...

Якщо довідки про родовід беруть люди різного віку, то про стаж та зарплатню - в основному люди передпенсійного віку. Хіба вони заслужили таку неповагу?

Читати "Моя Київщина" у Facebook