#

За лютий прийде платіжка з однією сумою за газ і його транспортування

Іван Ворона (голова ГО "Соціально-економічна фундація "Спадщина")

04.03.2020 09:10
За лютий прийде платіжка з однією сумою за газ і його транспортування

Відбулася довгоочікувана зустріч яготинської громадськості з представниками АТ "Київоблгаз" та ТОВ "Київоблгаз Збут". Питань в усіх було багато, на кожне гості змогли відповісти в міру своїх повноважень і знань. Я ж лише коротко передам почуте і побачене.

1. За лютий прийде платіжка з однією сумою за газ і за його транспортування. - Таку отримають тільки нові абоненти. Тім, хто вже заплатив за транспортування за перші два місяці роки, переживати немає за що.

2. Якщо є підозра, що газовий лічильник працює погано або є бажання провести звірку річних обсягів споживання, варто звернутися до місцевої газконтори і вони приїдуть до вас з обстеженням. По всім випадкам роботи газових лічильників з порушеннями складають відповідні акти, лічильники в такому разі не повертають, але газопостачальник вирішує витання щодо встановлення нового. Якість перевірки лічильників гарантується відповідними державними органами.

3. В рахунках до цього часу подаються обсяги використання природного газу з додатковими даними (приведеними до стандартних умов). - Вже півтора роки йде судовий процес облгазів з державними структурами щодо врегулювання даного питання, так як фізичні втрати газу при транспортуванні до кінцевих споживачів є. То ж поки судові органи не поставили остаточної крапки в даному питанні, постачальники газу будуть виставляти рахунки за спожитий газ, приведеного до стандартних умов.

4. З метою уникнення питання щодо обсягів спожитого газу і виставлених рахунків на підставі розрахунку того ж газу, але вже приведеного до стандартних умов, варто встановити собі газовий лічильник з термокомпенсацією. Таких лічильників нині багато, ціновий діапазон від ₴1-6 тис. Та перед тим, як його придбати, варто звернутися за консультацією до місцевої газконтори з метою проведення розрахунку його параметрів відповідно до вимог проекту газової системи конкретного домогосподарства.

5. Газові лічильники з термокомпенсацією співробітники яготинської філії ТОВ "Київоблгаз Збут" встановлюють свої безкоштовно, але такі надходять не часто. То ж краще не очікувати, а самостійно вирішити для себе питання ефективного підрахунку обсягів спожитого газу. Заміну лічильників компанія проводить безкоштовно за умови відсутності зміни в чинного проекті підключення домогосподарства до газорозподільчої мережі.

6. Сума, яку окремо взяте домогосподарство сплачує за транспортування природного газу, визначається на підставі низки показників, класу споживача тощо. Тому не варто ображатися, що одні, споживаючи мінімальні обсяги газу протягом року, платять, скажімо, лише вдвічі менше, ніж ті, хто споживає в 5-6 разів більше газу.

7. Введення системи розрахунку окремо за спожитий газ і окремо за транспортування введено державними органами і вплинути на її зміни представники облгазів не мають змоги.

8. За якість газу газорозподільчі компанії відповідальності не несуть. Його вони отримують від Укртрансгазу, який раз на тиждень видає їм сертифікат якості газу. Надалі газ виключно транспортується без зміни своїх властивостей.

Наче б то нічого не забув. За годину встигли і себе показати, і гостей почути. Як буде далі з платіжками за природний газ, ніхто прогнозів не робив, але всі вказували на стабільність. Гадаю, і нам варто набратися більше оптимізму і шукати не стільки поганого в роботі тих чи інших служб, скільки виходити на новий рівень життя і самостійно обирати свою долю

Всіх благ і наснаги!

Читати "Моя Київщина" у Telegram