#

Загиблим воїнам 72 бригади Київщина завдячує тим, що нині це вільна українська земля

Марина Данилюк-Єрмолаєва (журналістка)

13.05.2022 12:42
Загиблим воїнам 72 бригади Київщина завдячує тим, що нині це вільна українська земля

Фраза, яка викликала в мене завше злість і бажання правого прямого: "Не на часі!"

Зараз вона бісить ще більше, адже завше знайдуться антоніни і авдотьї, сансаничі і пєтровічі, для яких нічого не буде на часі. 

Місто втратило кількасот жителів — їх закатували і розстріляли окупанти з Росії. Завжди знайдуться любительки Пушкіна і Толстого, які скажуть, що не на часі шось вирішувати із шовіністичною топонімікою. 

Гарнюсінький Ніжин пережив кілька обстрілів і ледве — йдуть дискусії чи треба у місті пам’ятник «міліціонерам, які 29 квітня 1921 року намагалися придушити бунт голодних селян». Поприбігали нащадки цих міліціонерів з криками - нє трож, там дєд мой лєжит. Зазвичай прибігають іще пихаті жіночки, які пишуть, що не на часі і вапщє то наша історія. 

Або ось іще свіжа історія із Білої Церкви — важливого міста Київщини, потужного центру. Там нарешті знімають радянський танк і радянське опудало літака. І відбулись дискусії між пихатими бабиськами і українськими активістами та військовими. Військові, сім’ї загиблих героїв 72 бригади кажуть, що їм неприємно бачити цей радянський спадок. Та і вибачте, героїв звідси за останні 2,5 місяці загинуло там багато, що мають право. Синьо-жовтих стягів над цвинтарем уже немало. Плюс, це їм Київщина завдячує тим, що нині це вільна українська земля. І прибігли агресивні дами з російськими прізвищами: "А шо це тут військові рішають. Обичниє горожанє протів". Так от є така порада — мадами, якщо свого часу вас чи ваших батьків привезли сюди на ситі землі з російських єбєнєй — українізуйтесь, поважайте цю суверенну державу. І головне, якщо самі тупі мавпи, то дайте шанс внукам вирости повноцінними українцями. А не малоросом на патичку.

Та ж сама фігня з РПЦ. Не знаю, що там роблять в храмах МП, але в багатьох покалічених війною регіонах теж перехід в ПЦУ «не на часі». І українізація не на часі. Дарма, що тамтешні ляді в рясах все одно облизують портрети Кіріла. Кіріла, який благословив окупацію України. Мені навіть розповіли історію, як один священник на Вінничині як ні в чому не бувало радив на службі помолитися не лише за ЗСУ, а за…окупантів. Пікантності історії додає той факт, що два його сини нині воюють в лавах ЗСУ. Хороші воїни. Але взаємозв’язку між рашизмом у власній голові і, чому власні сини на фронті — він не бачить. 

"Не на часі" —  це ще історія про помилки 2014, які нині змивається нашими сльозами і кров’ю. Бачила в ТГ відео, де Аваков в інтерв’ю бабНаташі бідкався, що Сальдо треба було садити раніше. Егеж, скільки б життів херсонців зберегла вчасна посадка рашиста. Якби зі зняття і менше брехні на всіх рівнях і індульгенції у вигляді "Нашого краю". Або іще мамкин гауляйтер Стремоусов. Людина нападала на конвої СБУ, робила сітку ФСБ, стріляла у людей — де ж було СБУ? Чи хтось няшку кришував. Мабуть, знову було не на часі розібратись за 8 років. 

"Не на часі", про яке пишуть жіночі аватарки з короткими стрижками, «не на часі», про яке пишуть мужички з вусами "кунікоф-1980" — виливається у велику біду для тих, хто хоче жити тут і зараз. Просто жити. Жити так, щоб лишити після себе сад земний і вічний. Хто творець, а не личинка глиста. Скільки людей в могили уже звело це "не на часі"? 

Тому прохання — якщо ви дитя комуністів, якщо вас привезли колись на роботу по направлєнію в Україну — закрийте пельку або українізуйтеся. Ваше вічне "не на часі", ваше голосування за гречку від жирного регіонала, ваше залипання на каналах Медведчука — вилилось у трагедію для цілого покоління. 

І я скажу одне. No time to die. Всьому іншому час. 

На фото Анатолій Штефан агресивна "корєнна білоцерв'янка", яка сере на голови тим, завдяки кому вона жива.


Читати "Моя Київщина" у Facebook