#

Багаторічна боротьба за ліс у Бучі: суд став на бік забудовника

22.05.2024 13:14
Багаторічна боротьба за ліс у Бучі: суд став на бік забудовника
Фото з мережі Інтернет

21 травня Київський обласний господарський суд вирішив долю дубового лісу у Бучі біля "Кампи" на користь забудовника 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "LB.ua" .

Судове рішення було прийняте на користь забудовника, що викликало хвилю обурення серед місцевих жителів та активістів. Міська рада Бучі вже оголосила про намір подати касацію, і прокуратура також може приєднатися до цього процесу. 

Йдеться про місцевість, яку мешканці Бучі захищали від тітушок, попри напади та стрілянину. 

Будівництво висоток на місці зеленої зони планує бізнес-партнер ексмера Ірпеня Володимира Карплюка Антон Мирончук (ТОВ "Орлан-Інвест Груп").

Бучанська міськрада подала позов до Північного апеляційного господарського суду, аби оскаржити рішення першої інстанції, яке було на користь забудовника. Щоб посилити позиції й захистити ліс, треба було надати суду докази неправомірного використання ділянки її колишніми орендарями. І їх насправді не так важко знайти. Це і незаконні вирубки дерев під прикриттям тітушок, і задокументовані спроби будівництва, незважаючи на арешти ділянки і відсутність дозволів, а також численні недопуски представників влади й поліції на ділянку, коли там вели незаконні роботи.

Окрім того, Бучанській раді в суді дуже допомогло б, якби та ж таки міськрада проголосувала й зарезервувала ділянку як землі для рекреації. Це поклало б край зведенню висоток, але такого рішення досі немає. Хоча генплан Бучі передбачає тут виключно землі рекреації.

Щоправда, наприкінці 2023 року Бучанська міськрада проголосувала за створення парку-пам'ятки. Мер Бучі Анатолій Федорук зазначає:

Бучанська міська рада обстоює включення цієї території до категорії парку. Відповідні рішення прийнято, і клопотання, як вимагає законодавство, направлено до Київської облради. Щодо зміни (резервування призначення землі під рекреацію доки розроблятимуть проєкт і прийматиме рішення облрада. — Авт.), то саме за результатами висновку екологічної інспекції та рішення облради в Бучанської міськради нарешті зʼявиться довгоочікувана підстава поставити крапку в цій історії. Щоб більше жоден землекористувач чи власник не міг самоправно, на власний розсуд діяти і всупереч інтересам громади. Всю необхідну проєктно-кошторисну документацію Бучанська міська рада замовить і надасть облраді.

Тут варто зауважити: оскільки є погодження профільного департаменту обласної адміністрації, то міськраді насправді нічого не заважає зарезервувати своїм рішенням цю територію як землі рекреації. І так можна буде дочекатися, поки зроблять відповідні документи на рівні області. Прийняти таке рішення — повноваження виключно влади міста.

Щодо облради, то вона має на сесії проголосувати за створення парку-пам'ятки. Голова екологічної комісії облради депутат Роман Титикало (ЄС) підтримує ініціативу громади про парк-пам’ятку, але на розгляд комісії та облради це питання може потрапити лише після того, як зберуть необхідні погодження Департаменту екології і природокористування Київської обласної військової адміністрації.

Голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, до якого зверталися і представники громади, і народні депутати Юлія Овчиннікова й Ольга Василевська-Смаглюк, підтвердив, що клопотання про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва "Кампа" вже погоджено . 

До цього процесу треба долучити науково-дослідні установи, які мають підтвердити, що територія відповідає категорії парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва. Тут також варто зазначити, що Бучанській раді доцільно зарезервувати цю територію як категорію рекреаційного призначення, а не землі для житлової забудови, як це відображено наразі в кадастрі. Щойно завершать розробку проєктної документації, можна буде виносити це питання на розгляд облради

— зазначає Кравченко.

Склад колегії, яка слухала цю справу в апеляції, змінився. До трійки увійшли головуючий суддя Михайло Яковлєв, Юлія Михальська, Євген Шаптала. Оці троє і прийняли рішення не на користь громади й збереження зеленої зони, а на користь забудовника.

Заміна відбулася через те, що попередній склад довго перебував на лікарняних або у відпустках, що значно затягнуло розгляд апеляції.

Суддя першої інстанції Господарського суду Київської області Наталія Шевчук винесла рішення, за яким Бучанська міськрада зобов’язана передати ділянку з лісом в оренду забудовникові. На її дії міська рада Бучі подала скаргу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, ще одну скаргу наразі готує Фундація DEJURE. Днями її мають уже подати.

Нагадаємо, що другий фронт боротьби за ліс в Бучі біля Кампи.Читати "Моя Київщина" у Facebook