#

Цьогоріч податкові надходження за землю на Київщині за два перші місяці зросли на 25,5% у порівнянні з минулим роком

25.03.2025 09:50
Цьогоріч податкові надходження за землю на Київщині за два перші місяці зросли на 25,5% у порівнянні з минулим роком
На Київщині податківці зібрали на чверть більше податків за землю, ніж у минулому роцівнянні

За січень-лютий 2025 року місцеві бюджети Київської області отримали 5,13 млрд грн податкових надходжень, й вагому частку цих надходжень – 388,3 млн грн, або 7,6% від загальної суми – склала плата за землю

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на ГУ ДПС у Київській області.

Податкові надходження є важливим ресурсом для забезпечення соціально-економічного розвитку регіону. Сума плати за землю у цьому році на 25,5% більше, ніж за аналогічний період 2024 року. 

За словами очільниці Головного управління ДПС у Київській області Юліани Козаченко, збільшення надходжень від плати за землю на Київщині пояснюється кількома важливими факторами:

  • Оновлення нормативної грошової оцінки земель. Вищі оцінки вартості землі сприяють зростанню податкових платежів.
  • Збільшення кількості офіційно оформлених земельних ділянок. Легалізація землекористування дозволяє громадам отримувати більше коштів до бюджетів.
  • Активне використання земельних ресурсів у підприємницькій діяльності. Розвиток аграрного бізнесу та промислових об'єктів веде до збільшення обсягів орендної плати.
  • Ефективне адміністрування податків. Державна податкова служба спільно з органами місцевого самоврядування контролює правильність розрахунків та вчасність сплати податків, що сприяє їх повному надходженню до бюджету.
Завдяки стабільним податковим надходженням громади можуть планувати свої витрати на довгострокову перспективу, впроваджувати нові проєкти та підвищувати якість життя громадян

- наголосила Юліана Козаченко.

Нагадаємо, що Вищий антикорупційний суд продовжив до 12 травня строк дії обов'язків, покладених на колишнього виконувача обов'язків першого заступника керівника ДП "Науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою" Олега Левченка. НАБУ і САП підозрюють його в організації заволодіння понад 1200 га землі під Києвом.

Читати "Моя Київщина" у Facebook