Голову столичної ДМС В’ячеслава Гузя підозрюють у продажу українських паспортів росіянам (ФОТО, ВІДЕО)

Розслідування редакції "Межа" виявило схеми, за якими керівник Центрального міжрегіонального управління ДМС у Києві та Київській області видавав українські паспорти кримінальним авторитетам та громадянам росії за значні хабарі
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на редакцію "Межа"
У минулому розслідуванні редакція "Межа" розповідала про начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у Києві та Київській області В’ячеслава Гузя. Тема не втратила актуальності через активність пана В’ячеслава, який відзначився неофіційними листами та панічними постами на офіційних сторінках відомств.
Замість відповісти на питання, Гузь надсилав адвокатські запити з вимогами передати флешки та матеріали редакції. Листи оформлені неправильно: без договору про надання правничої допомоги, копії посвідчення адвоката та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, засвідченого належним чином.
Редакція "Межі" продовжила розслідування, звернувши увагу на відео у телеграм-каналі Ігора Мосійчука. На відео голос та зовнішність людини нагадували В’ячеслава Гузя. Запит на підтвердження або спростування цієї інформації залишився без відповіді. Натомість на офіційній сторінці ДМС у м. Києві та Київській області з’явився пост про нібито фейкове попереднє розслідування.
На пості в соціальних мережах єдине сердечко залишила Інна Гудзь, цивільна дружина Гузя з російським громадянством. Ідентичний допис опублікувала на своїй сторінці голова Державної міграційної служби України Наталія Науменко.
Редакція продовжила моніторинг та звернула увагу на телеграм-канали, які публікували захисні пости на користь Гузя, але швидко їх видалили. Після чергового запиту до Центрального міжрегіонального управління ДМС у Києві та Київській області, редакція отримала відмову у реєстрації запиту. Проте це був журналістський запит, який не потребував дотримання правил електронного документообігу.
Розслідування показало, що Гузь, ймовірно, видавав українські паспорти представникам кримінального світу. Прикладом є зустріч у ресторані "Караван" 20 лютого 2019 року, де він був присутній з відомими кримінальними авторитетами, такими як Асоян Нодарі та Андріан Родін, іменований в кримінальному світі як Іманалі. Бранч був припинений працівниками поліції.
Андріан Родін «народився у російському Звєрєво», тому має кримінальне псевдо «полузверь». Про нього теж вже розповідали наші колеги з «Бігус.Інфо».
Щодо першого Асояна Нодарі — він теж може похвалитися не одним паспортом. А щонайменше трьома.
І всі українські. Він і Євген Лембрицький, І Олександр Шавдія и Михайло Дімітріус. любитель рідкісних прізвищ. Його статус у кримінальному світі — «злодій в законі».
І В’ячеслав Гузь говорив про «вора». За інформацією інсайдерів «Межі», у той день 19 лютог, у ресторані «Караван», Гузь сидів із своїми товаришами. Якщо можна їх так назвати. Асояном Нодарі та Андріаном Родіним. Всі вони члени клану банди відомого російського кримінального авторитету на псевдо Дід Хасан.
Він для широкого загалу став відомий за одним фото.
Однак через зв’язки у міністерстві внутрішніх справ, цей факт присутності Гузя вдалося приховати. І тут головне питання: хтось же видав українські документи, не у одному екземплярі, представникам російського кримінального світу? І як?
Редакції "Межа" вдалось зʼясувати, що після розслідування «Бігус.інфо», Полузверь, він же Іманалі отримав новий український паспорт на нове імʼя — Коваленко Андріан Михайлович.
Через судові реєстри виявлено схему, за якою російські громадяни подавали позови проти ДМС після відмови в отриманні паспортів. Суд визнавав дії відомства протиправними і зобов'язував видати паспорти. Центральне міжрегіональне управління ДМС у Києві та Київській області затягувало подачу апеляцій або оформлювало заяви неправильно, дозволяючи громадянам росії отримати українські паспорти.
Вартість таких послуг для криміналу становила $500,000, а для звичайних громадян росії — $100,000. У схемі фігурують прізвища таких осіб:
- Пшенична Олеся Вікторівна: фітнес-тренерка з Москви.
- Артемов Олександр Мусолімович (справжнє ім'я Гасанов Саліх): член кримінального клану діда Хасана.
- Коен Наум Якубович: бізнесмен, засновник NY Koen Group.
- Євсєєва Анна Володимирівна: кримчанка, співпрацювала з російськими окупантами.
- Яшин Олександр Юрійович (справжнє ім'я Щипцов): член злочинного наркосиндикату Хімпром.
- Ніконова Алевтина Ігорівна: донька підприємця Ігоря Ніконова, радника мера Києва.
Заступник Гузя Дмитро Лемеш, якого підозрювали в отриманні хабара, також фігурує в розслідуванні.
Інформація передана до НАБУ та СБУ для подальшого розслідування.
Нагадаємо, що дівчина заступника генпрокурора придбала елітне майно під Києвом.