#

Голову Васильківського міськрайонного суду звинувачують у недостовірному декларуванні

23.01.2023 19:00
Голову Васильківського міськрайонного суду звинувачують у недостовірному декларуванні
Голова Васильківського міськрайонного суду Максим Ковбель

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно голови Васильківського міськрайонного суду Київської області Максима Ковбеля, якому інкримінують недостовірне декларування

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на пресслужбу САП.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерували до суду обвинувальний акт за обвинуваченням судді одного з районних судів Київської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України (у редакції, чинній до 21.07.2021), тобто в умисному внесенні суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції".

Досудовим розслідуванням встановлено, що у щорічній декларації за 2020 рік суддя не вказав квартиру в столиці вартістю понад 4,6 млн грн та два паркомісця загальною вартістю майже 430 тис грн, які перебували у користуванні судді та членів його родини.

Таким чином, подані у щорічній декларації відомості відрізняються від достовірних на загальну суму 5,058 млн грн, що більше ніж у 500 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб.

Як відомо, 13 липня 2022 року ВАКС частково задовольнив позов САП про визнання необґрунтованими активів на суму 3,6 млн грн, законність набуття яких не підтверджена Ковбелем. Прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з судді в дохід держави 5,7 млн грн грошових коштів, законність походження яких викликала обґрунтований сумнів.

Нагадаємо, що заступника Іванківського селищного голови затримали за фактом привласнення 120 тис. грн бюджетних коштів.

Читати "Моя Київщина" у Facebook