#

Громадянин виграв суд у Київобленерго

30.05.2024 17:57
Громадянин виграв суд у Київобленерго
Фото з мережі інтернет

Ірпінський міський суд відмовив "ДТЕК Київські регіональні електромережі" у задоволенні позову до мешканця Київщини, якому було виставлено заборгованість за світло у розмірі 111 406 гривень

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликання на "Інформатор".

"ДТЕК Київські регіональні електромережі" вимагала стягнути з чоловіка заборгованість за необліковану електроенергію. Технічною перевіркою 29.12.2021 року, проведеною у нього, виявили порушення, що підпадає під дію пп. 2 п. 8.4.2 ПРРЕЕ: відсутність пломб оператора системи розподілу на клемній кришці лічильника та шафі обліку та самовільно підключено додаткове обладнання. На нього склали акт та нарахували суму вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення у розмірі 111 406 гривень.

Чоловік подав зустрічний позов та вказав, що ДТЕК у громадському місці загального користування, поза межами подвір'я та його домоволодіння на опорі встановив прилад обліку спожитої електроенергії. У зв'язку із неналежним виконанням взятих на себе обов'язків по постачанню електроенергії він неодноразово звертався до компанії зі скаргами та повідомленнями, які залишились поза увагою. Громадянин звернувся до фахівців товариства з обмеженою відповідальністю "Електромир-Київ", де отримав консультацію та за наслідками вивчення ситуації із незадовільним електропостачанням придбав стабілізатори напруги. Після чого їх встановив працівник постачальника.

Суд відмовив ДТЕК у задоволенні позову. Натомість зустрічний позов чоловіка задовольнив частково. Рішення комісії ПрАТ "ДТЕК Київські регіональні електромережі", оформлене протоколом № 284 засідання комісії по розгляду акту № К046281 від 29.12.2021 року, скасували. 

Суд приходить до висновку, що ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" невірно проведено нарахування обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, а саме використано неправильну формулу № 8 (для порушень пп. 6-8 п. 8.4.2 ПРРЕЕ), а тому рішення комісії з розгляду актів про виявлення порушень правил роздрібного ринку електроенергії, яке оформлене протоколом № 284 від 08.02.2022, підлягає скасуванню, оскільки винесено на підставі акту про порушення № К 046281 від 29.12.2021, який є недійсним,

- наголосив суд.

Нагадаємо, що ДТЕК вимагає через суд стягнути з жінки 28 145 гривень за безобліково використану електроенергію, вона вказує, що не є споживачем послуг компанії.

Читати "Моя Київщина" у Telegram