#

Ірпінська Центральна бібліотека тепер буде носити ім’я Максима Рильського (ФОТО)

19.03.2020 12:25
Ірпінська Центральна бібліотека тепер буде носити ім’я Максима Рильського (ФОТО)
Ірпінська Центральна бібліотека

Сьогодні, 19 березня, на сесії Ірпінської міської ради було прийнято рішення присвоїти Центральній бібліотеці ім’я класика української літератури, видатного поета, перекладача і вченого Максима Рильського

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "ITV".

Ініціаторами цього кроку стали перший заступник міського голови Олександр Маркушин та голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Життя і творчість Максима Рильського були тісно пов’язані з Ірпенем — тут він прожив багато років. Одна з перших згадок про Ірпінь з’явилась у творчості поета у 1929 році — задовго до того, як він оселився в місті. Тоді сім’я Рильських щоліта винаймала в Ірпені дачу для відпочинку.

У 1936 році завдяки, зокрема, й зусиллям Максима Рильського Ірпінь став "літературною столицею" України — на базі колишньої дачі підприємця Чоколова був створений Будинок творчості письменників.

Рильський із родиною жив і працював тут усю теплу частину року. Біля Будинку творчості досі зберігся сад, де ростуть дерева, які Максим Рильський саджав разом із Володимиром Сосюрою.

Поет присвятив Ірпеню багато поетичних рядків і цілих творів. Він дуже любив ірпінську природу, пройшов пішки берегом ріки Ірпінь від її витоків до того місця, де вона впадає в Дніпро.

У 1938 році Рильський придбав в Ірпені будинок на вулиці Центральній і оселився в ньому з дружиною й синами. Згодом тут народилися його онуки. У їхньому домі гостювали Володимир Сосюра, Андрій Малишко, Остап Вишня, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Михайло Вериківський і багато інших видатних діячів української літератури й мистецт­ва.

За свідченням сучасників, в Ірпені поет прожив щасливі роки, на цей період припадає розквіт його творчості, написання багатьох творів, які стали класикою української літератури. Саме в Ірпені з-під пера Рильського вийшли найкращі зразки глибокої лірики.

Під час Другої світової війни родина Рильських була в евакуації, але в 1944 році повернулася в Ірпінь.

Максим Рильський допомагав й іншим знаним літераторам оселитися в улюбленому місті. Зокрема, він надав фінансову дотацію поету й перекладачу Григо­рію Кочуру на придбання будинку в Ірпені, а також домігся ірпінської прописки для поета й перекладача Дмитра Паламарчука.

У 1951 році родина Рильських через хворобу дружини поета переїхала в більш комфортабельну оселю на узліссі Голосіївського парку в Києві. Але Ірпінь він згадував до кінця життя.

У 2017 році в Ірпені біля Будинку творчості, заснованого Максимом Рильським, був створений Парк письменників. Наступного року була видана колективна поетична збірка "Римований Ірпінь", до якої увійшли сім творів Рильського, присвячених нашому місту.

Також нагадаємо, що реперка з Баришівки Alyona Alyona увійшла до європейського рейтингу 30 Under 30 від журналу Forbes.

Читати "Моя Київщина" у Telegram