#

Київщина посилює співпрацю з бельгійським агентством Enabel

07.04.2026 09:28
Київщина посилює співпрацю з бельгійським агентством Enabel
Київщина розширює партнерство з Enabel: нові проєкти в освіті та медицині

Начальник Київської обласної військової адміністрації провів зустріч із делегацією Enabel на чолі з Дірком Депре, під час якої обговорили результати співпраці та нові напрями підтримки регіону

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис начальника КОВА Миколи Калашника. 

Київська область продовжує розширювати співпрацю з міжнародними партнерами. Під час зустрічі з представниками бельгійського агентства розвитку Enabel сторони обговорили вже реалізовані ініціативи та окреслили подальші кроки.

У сфері освіти в області триває будівництво укриттів у навчальних закладах Петрівської, Баришівської та Великодимерської громад. Два укриття вже введені в експлуатацію у Баришівському та Новопетрівському ліцеях, що дозволило повернути до очного навчання близько 1800 дітей.

Також оновлюється матеріально-технічна база освітніх закладів — сучасне обладнання вже отримали ліцеї у Нових Петрівцях та Великій Димерці. У планах — модернізація харчоблоків у Зазимському ліцеї та Білоцерківському ліцеї-гімназії №12. Паралельно розвивається професійна освіта, зокрема через створення навчально-практичних центрів Bosch Junior Academy, один із яких уже функціонує у Бориспільському професійному коледжі.

Окрему увагу приділили медичній сфері. Спільні проєкти охоплюють Київську обласну клінічну лікарню та Білоцерківську міську лікарню №2, де покращують умови лікування, проводять ремонти та впроваджують принципи безбар’єрності.

Сторони також домовилися про створення центру ментального здоров’я на базі обласної клінічної лікарні. Він стане важливим елементом підтримки для людей, які пережили війну, зокрема військових, ветеранів, медиків і дітей. У КОВА подякували міжнародним партнерам за підтримку та підкреслили, що така співпраця дозволяє реалізовувати важливі зміни навіть в умовах війни.

Нагадаємо, що на Київщині відзначили енергетиків, які працювали впродовж зими у складних умовах, відновлюючи електропостачання після обстрілів. З цієї нагоди відбувся спеціальний проєкт «Потяг світла», організований спільно з ДТЕК Київські регіональні електромережі та Укрзалізницею.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: