#

Литва допомогла відновити ліцей у Бородянці (ФОТО)

19.03.2024 08:03
Литва допомогла відновити ліцей у Бородянці (ФОТО)
Фото з місця події

За підтримки Литви у Бородянці відновили школу, яка була зруйнована на початку повномасштабного вторгнення

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Мінінфраструктури.

Бородянський ліцей №1 був майже повністю зруйнований російськими окупантами на початку повномасштабного вторгнення.

Оновлена школа отримала нову назву "Литовсько-Український ліцей №1" та вже готова прийняти 700 учнів. У рамках проєкту також було побудовано унікальне автономне підземне укриття, яке може одночасно вмістити до 800 осіб та обладнане ліфтом.

Від початку широкомасштабного вторгнення Литва забезпечує всебічну підтримку Україні, зокрема, у відновленні закладів освіти. Сучасні, безпечні, комфортні школи і дитячі садочки – це не просто освіта для дітей, це можливість відновити життя в постраждалих громадах. Ліцей в Бородянці – яскравий приклад таких проєктів, він також заведений в екосистему DREAM, що забезпечує прозорість та підзвітність його впровадження. Дякую литовським партнерам за підтримку, яка, впенений, буде тільки зростати

 – зазначив Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Бюджет проєкту "Литовсько-Український ліцей №1" склав майже 8 мільйонів євро, фінансування було забезпечене Фондом розвитку співпраці та гуманітарної допомоги Литви. За ініціативи литовського уряду, реконструкцію ліцею реалізувало Центральне агентство управління проєктами (CPVA).

За словами Міністра економіки та інновацій Литви Aušrinė Armonaitė, Литва допомагає відбудовувати зруйновані міста України, не чекаючи кінця війни, і вже виділила понад 14 мільйонів євро на будівництво тимчасового поселення, реконструкцію шкіл, дитячих садків та інших проєктів. 

Разом ми відбудуємо Україну, і разом ми досягнемо перемоги для всіх нас

 – наголосила Міністр на церемонії відкриття ліцею.

На відкриття також завітали канцлер Міністерства закордонних справ Литви, голова Фонду розвитку співпраці та гуманітарної допомоги Інга Чернюк, а також Посол Республіки Литва в Україні Вальдемарас Сарапінас Valdemaras Sarapinas та заступниця директора CPVA Раса Сураучєне.

 Відновлення освітньої системи є одним із пріоритетів Литви у підтримці України. Кожна школа або дитячий садок, відбудовані, чи нові, представляють більше, ніж освітній простір: вони символізують стійкість України, її силу та оптимізм, підкреслюючи, що Україна не сама у цій боротьбі

– говорить заступник директора CPVA Раса Сураученє.

Оновлений ліцей у Бородянці – це нова, сучасна триповерхова будівля. Класи оснащені "розумними" дошками та інтерактивними столами для початкової освіти. Робочі місця вчителів обладнані комп'ютерами, принтерами та іншими пристроями.

Нагадаємо, що Литва й надалі допомагатиме Київщині у відбудові закладів освіти.


Читати "Моя Київщина" у Facebook