#

Майже 4 млрд грн виділили на латання вибоїн на дорогах Київщини на наступні три роки

03.02.2024 15:35
Майже 4 млрд грн виділили на латання вибоїн на дорогах Київщини на наступні три роки
Фото з мережі Інтернет

Утримання автодоріг державного значення Київщини протягом наступних трьох років обійдеться платникам податків у 3,88 млрд гривень

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "КиївВлада".

За ці кошти не передбачено ніяких капітальних робіт – лише латання вибоїн та очищення від снігу.

Замовником цих робіт виступила Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області – регіональний підрозділ Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури на чолі з Мустафою Найємом.

А щоб бюджетною копійкою марно не розкидуватися, левову частку коштів розділили між людьми не чужими. На найбільшу суму (майже 1,5 млрд гривень) утримувати дороги столичного регіону довірили Київському та Вінницькому облавтодору, які підпорядковані вказаному держагентству.

Ще на понад 1 млрд гривень договорів підписали – з ПП “Автомагістраль”, що належить екс-керівнику Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області (раніше – Служба автодоріг) Миколі Скоростецькому.

У період з 25 жовтня по 1 грудня 2023 року Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області уклала 10 договорів на експлуатаційне утримання автодоріг загального користування державного значення. Загальна ціна договорів склала 3,88 млрд гривень.

Згідно з укладеними договорами, підрядники протягом 36 місяців повинні будуть ліквідовувати вибоїни асфальтобетонного покриття та оновлювати розмітку, очищати дороги від снігу та посипати їх протиожеледними матеріалами. Такі роботи замовлені для 66 автодоріг загальною протяжністю 2,54 тисячі кілометрів.

Більшість вказаних закупівель викликала невдоволення громадян щодо доцільності під час війни витрачати такі колосальні кошти на дорожні роботи. Держаудитслужбу засипали зверненнями з вимогами зупинити ці тендери та перенаправити гроші на армію.Станом на 26 грудня 2023 року відповідей Держаудитслужби на ці звернення громадян в системі Prozorro ще немає. 

Вказані роботи на замовлення Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області виконуватимуть шість компаній. Договорів на найбільшу суму – 1,03 млрд гривень – дісталося ПП “Автомагістраль”.

З мінімальним відставанням друге місце за загальною вартістю замовлень у дочірнього підприємства “Київський облавтодор” ВАТ “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”, з яким підписали чотири договори загальною ціною 1,02 млрд гривень. На третьому місці з одним замовленням вартістю 568,51 млн гривень ще одне дочірнє підприємство ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" – "Вінницький облавтодор". Решта три договори, по одному на компанію, уклали з ТОВ “ДС Пром Груп”, ТОВ “Спец Комплект Постач” та ТОВ “Автомагістраль-Південь”.

Крайній раз договори на експлуатаційне утримання автодоріг загального користування державного значення Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області укладала протягом першого півріччя 2021 року – а послуги по ним повинні були надаватися до кінця 2023 року. Виняток становив лише договір на утримання дороги М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі (на Гомель), який підписали в січні 2022 року. Тобто по вказаним договорам послуги повинні були надаватися протягом 18-24 місяців, а по одному договору – протягом 12 місяців (натомість по новим договорам замовили одразу на 36 місяців).

В попередній період підряди на експлуатаційне утримання доріг отримали пʼять компаній, чотирьом з яких дісталися такі замовлення і зараз.

Згідно з даними аналітичної системиYoucontrol, ПП "Автомагістраль" зареєстровано в 2001 році в Києві. Зараз має “прописку” в селі Синяк Бучанського району. Статутний капітал – 14 млн гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг і автострад. Засновник, кінцевий бенефіціар і директор – Микола Скоростецький, який у 2005-2007 роках був начальником Служби автомобільних доріг у Київській області (перейменована у Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області – замовник утримання доріг державного значення).

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ПП "Автомагістраль" уклало 878 договорів на 17,19 млрд гривень. Серед найбільших замовників – служби відновлення та розвитку інфраструктури Житомирської та Київської областей. 

Крім дорожніх робіт, ця компанія активно отримує підряди на відбудову зруйнованої інфраструктури на Київщині. Зокрема, нещодавно від обласного Департаменту регіонального розвитку (ДРР) компанії дісталося 16 підрядів 63,37 млн гривень на нове будівництво приватних осель замість зруйнованих внаслідок бойових дій.

ПП “Автомагістраль” разом з ДРР Київщини та іншими його підрядниками об'єднують не тільки відбудовчі процеси в регіоні, а ще і спільне кримінальне провадження (№ 42023100000000131 від 03.03.2023 року) ГУ Нацполіції у Києві за підозрою в привласненні бюджетних коштів на цих роботах. За матеріалами справи, “Автомагістраль” в числі інших підрядників департаменту завищували ціни на будматеріали та роботи з ліквідації наслідків бойових дій, які в деяких випадках не проводились взагалі.

ДП “Київський облавтодор” ВАТ “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” керує Станіслав Гуцол, ДП "Вінницький облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" – Віктор Левицький.

Засновником обох підприємств є АТ “ДАК “Автомобільні дороги України” на чолі з Ольгою Корх. Це товариство підпорядковано Держагенству відновлення та розвитку інфраструктури України.

Нагадаємо, що це агенство було створено в січні 2023 року на базі Державного агентства автомобільних доріг (Укравтодор) та Держагентства інфраструктурних проектів, а очолив його Мустафа Найєм (на колажі ліворуч).

Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області (раніше – Служба автомобільних доріг у Київській області) з квітня 2020 року очолює Руслан Ничік (на колажі праворуч). Служба є регіональним підрозділом Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Спрямовує і координує діяльність агентства Кабмін через міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, яким з квітня 2021 року є Олександр Кубраков.

Зазначимо, що в Київській області на сьогодні значна увага приділяється ремонтам доріг, в тому числі капітальних, потреба в яких викликає питання. Так, наприкінці серпня 2023 року ДРР Київщини замовив проведення капремонту дороги по вул. Гостомельське шосе в Ірпені за 117,03 млн гривень, які, на переконання місцевих, доцільніше було б витратити на відбудову зруйнованого житла ірпінців. А вже у жовтні цей же ДРР уклав договір на капремонт дороги між селами Велика та Мала Олександрівка на Бориспільщині за 93 млн гривень. При цьому жителі району переконані, що, на відміну від дійсно поганих доріг, цей шлях налічує зо два десятки вибоїн та кілька латок, тож обійтися можна було і ямковим ремонтом.

Нагадаємо, що підприємці привласнили 200 тис. грн на ремонті доріг у Сквирі.

Читати "Моя Київщина" у Facebook