#

Мешканцям Київщини пояснили, куди звертатися для оформлення субсидій

24.01.2021 13:05
Мешканцям Київщини пояснили, куди звертатися для оформлення субсидій
Фото з мережі Інтернет

Пільги на комунальні послуги та субсидії отримують 30,2% жителів Київщини, для цих людей у місяць від держави на область надходить понад 252 млн грн,  завдяки цьому вони мають можливість сплачувати за житлово-комунальні послуги менше та економити сімейний бюджет

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на пресслужбу КОДА.

Очільник КОДА Василь Володін зазначив, що всі домогосподарства, які отримують субсидії, не відчувають підвищення тарифів. Якщо вартість комунальних послуг зростає, відповідно збільшується і розмір допомоги.

Отже, куди потрібно звертатись жителям Київщини для подання документів?

  • До уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадових осіб центру надання адміністративних послуг.
  • Упродовж трьох робочих днів з дати надходження вони передають документи відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення для подальшого розгляду.
  • До Міністерства соціальної політики України безпосередньо в онлайн-режимі.
  • Подати документи можна дистанційно. Для цього необхідно скористатися сервісом «Електронні послуги», де слід зареєструватися або увійти за допомогою електронної пошти. Після заповнення форми на сайті можна отримати PDF-версію документа, яку потрібно буде роздрукувати, підписати і віднести в орган соціального захисту.
  • Щоб не відвідувати соцзахист, треба зареєструватися або увійти на сайт за допомогою електронного цифрового підпису чи з ідентифікацією BankID. Після цього з’явиться можливість не тільки заповнити, але й підписати документи в електронному вигляді.
  • Після входу в систему потрібно буде заповнити електронні форми. Йдеться про заяву на призначення виплат і їх надання в грошовій формі, а також подачу декларації про доходи та витрати. Після підтвердження внесених даних на адресу електронної пошти надходить повідомлення про підтвердження реєстрації та подачу документів.

Насамкінець, Василь Володін зауважив, що коло людей, які мають право на отримання субсидій, наразі розширилось. Наприклад, користуватись перевагами соціальної підтримки тепер можуть сім’ї, які використовують електричну енергію для опалення або отримують допомогу по частковому безробіттю у зв’язку з запровадженням карантину.

А ось людям, які субсидії вже оформили, турбуватись про їх перепризначення не потрібно. На час дії карантинних норм усі перерахунки  на наступні періоди здійснюються автоматично.

Також нагадаємо, що жителі Київщини мають право самостійно обирати для себе постачальників газу - це стосується побутових споживачів, які проживають як у власних будинках, так і багатоквартирних.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: