На Бородянщині у воді виявили шкідливі речовини (ФОТО)
Днями стало відомо, що на території Бородянського району в криницях з водою виявили нітрати
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "Погляд".
За період червень 2015 – березень 2019 роки до лабораторії в Ірпені звернулися 71 особа з числа жителів Бородянського району з проханням дослідити воду з криниць на вміст нітратів. Тож Ірпінським міжрайонним відділенням лабораторних досліджень Державної установи «Київський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведені лабораторні дослідження проб питної води на вміст нітратів у криничній воді.
З 7-ми обстежень індивідуальних колодязів за 1 квартал 2019 р. перевищення по нітратам виявлено в 4-х випадках (57%).

Проте не оминула проблема й інші населені пункти району. За попередні роки були досліджені проби води практично в усіх населених пунктів і картина була не менш оптимістичною. З 9-ти звернень у 2015 р. вміст нітратів перевищував у 5-ти випадках (56%), у 2016 р. з 5-ти звернень – у 4-х випадках (80%), у 2017 р. з 9-ти звернень – 6-ти випадках (67%), а у 2018 р з 48-ми обстежених індивідуальних колодязів перевищення нітратів виявлено у 30 випадках (63%).

Підписуйтесь на офіційну сторінку порталу "Моя Київщина" у Facebook.
На всіх цих обстежених об’єктах децентралізованого водопостачання виявлено перевищення вмісту нітратів, а дослідні проби води не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 за санітарно-токсикологічним показником. В нормі це показник має бути не вище 50,0 мг/куб. дм.
Тож на 2019 рік заплановано вибіркове дослідження проб води на вміст нітратів з 39 індивідуальних колодязів Бородянщини.
