#

На Київщині благодійники будують інклюзивний ЖК для захисників (ФОТО)

28.02.2024 12:31
На Київщині благодійники будують інклюзивний ЖК для захисників (ФОТО)
Фото з місця подій

На Київщині благодійники будують інклюзивний житловий комплекс для воїнів з інвалідністю, що складатиметься із 56 приватних будинків

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис голови КОВА Руслана Кравченка.

Фінансують масштабний проєкт благодійний фонд Андрія Засухи та ФК "Колос Ковалівка". 

Розпочали будівництво у жовтні минулого року. Заселити перших мешканців планують вже наприкінці травня-початку червня.

У комплексі мешкатимуть військові та їхні родини, які втратили житло внаслідок бойових дій, або ж їхні оселі розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Площа кожного будинку 80 квадратних метрів. В оселях буде зроблений ремонт, встановлені кухонні меблі та облаштовані ванна та санвузол. 

Кожне помешкання матиме простору терасу для відпочинку, а також земельну ділянку 4-5 соток. Облаштують всі необхідні комунікації: воду, електрику, газ, каналізацію.

Ініціатори проєкту обіцяють, що люди з інвалідністю почуватимуться комфортно. 

Комплекс, розташований у хвойному лісі на березі озера, відповідає всім вимогам безбарʼєрності. Тротуари та проїзди облаштовані так, щоб його мешканці легко пересувалися містечком. 

Для реабілітації військових буде облаштована амбулаторія. Буде і велика зона відпочинку. Сквер, спортивні майданчики, спеціально облаштовані місця для барбекю, дитячі майданчики. Будують також власне протирадіаційне укриття мінімум на 100 осіб. 

Дітей військових до найближчих шкіл та садочків відвозитиме спеціальний автобус. Його також закуплять благодійники. Виробники будівельних матеріалів Київщини робили максимальні знижки, що дозволило збудувати ще більше житла. 

Руслан Кравченко зазначив:

Яким буде повернення ветеранів та ветеранок до мирного життя, залежить від кожного з нас. На Київщині торік за рахунок субвенції з державного бюджету компенсацію на придбання житла виплатили 271 ветерану війни та членам сімей загиблих. Загальна сума – понад 600 млн грн.
Але, зважаючи на масштаби російського вторгнення, можливостей лише держави для забезпечення всіх потреб замало. 
Людям, які повернулися з фронту, доводиться фактично заново починати життя та адаптуватися до нього. Тому шукаємо всі можливості, щоб зробити цей процес більш швидким та ефективним. Щоб ті, хто ризикував своїм життям та втратив здоровʼя, не почувалися покинутими.

Нагадаємо, що 20 жителів Ірпінської громади відмовились від житлових сертифікатів.

Немає опису світлини.

На зображенні може бути: склад лісоматеріалів

На зображенні може бути: план поверху

Читати "Моя Київщина" у Telegram