#

На Київщині підпалили ландшафтний заказник "Казковий яр"

14.03.2024 14:19
На Київщині підпалили ландшафтний заказник "Казковий яр"
Фото з місця події

10 березня на Київщині одразу в кількох місцях підпалили ландшафтний заказник місцевого значення "Казковий яр", що на території Васильківської громади

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис адвоката Романа Титикала. 

Адвокат прокоментував підпал:

На Київщині триває боротьба Великобугаївської громади із Васильківською місцевою владою: люди чинять спротив розвитку промислового кластеру на землях сільськогосподарського призначення, які оточені з усіх боків об’єктами природно-заповідного фонду - але мабуть з метою помсти вчора підпалили заказник!

Території площею 169,6472 га Київська обласна рада (КОР) оголосила Ландшафтним заказником місцевого значення "Казковий яр" 21 березня 2023 року.

Як пишуть деякі ЗМІ, на Київщині триває боротьба Великобугаївської громади із Васильківською місцевою владою. Місцева влада хоче дозволити побудувати поблизу заповідних земель промислове підприємство. Оголошена мета – створити нові робочі місця та наповнити податками бюджет. У виконкомі Васильківської міськради запевняють, що мова про будівництво асфальтно-бетонного заводу вже не йде – лише про склади і повністю екологічно безпечний цех з виробництва тротуарної плитки.

Нагадаємо, що троє громадян отримали підозру за заволодіння державними землями вартістю понад 9 млн грн поблизу річки Дніпро на Київщині.

Читати "Моя Київщина" у Telegram