#

На Київщині знаходиться унікальне городище з видом на долину Стугни

30.05.2024 18:59
На Київщині знаходиться унікальне городище з видом на долину Стугни
Фото з місця події

На Київщині, у селі Велика Солтанівка, Калинівської громади Фастівського району, знаходиться унікальне давньоруське городище 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Хроніки Обухова".

Це місце привертає увагу своєю історичною цінністю та мальовничими краєвидами на долину річки Стугни.

Історичні дослідження

Про це городище стало відомо завдяки експедиції Інституту археології НАН України, яку очолював М. П. Кучера у період з 1970 по 1973 роки. У звітах цієї експедиції описані важливі археологічні знахідки та результати досліджень, які підтверджують, що на цьому місці існувало значне поселення в ХІІ-ХІІІ століттях.

Археологічні знахідки

Під час розкопок археологи виявили залишки кераміки, які датуються саме цим періодом. Ці знахідки свідчать про активне життя і діяльність на території городища у ті часи. Вали городища добре помітні й сьогодні, що свідчить про високий рівень фортифікаційного будівництва того часу. Територія городища лишилася не розораною, хоча забудова та приватні городи наближаються все ближче до історичних меж.

Сучасний стан городища

На схилах городища збереглися поодинокі могили старого кладовища, додаючи цьому місцю особливої атмосфери. Відвідувачі можуть побачити ці археологічні пам'ятки, які є важливим свідченням культурного та історичного розвитку регіону.

З вершини городища відкривається чудовий краєвид на долину річки Стугни та навколишні ставки. Це мальовниче місце приваблює не лише істориків та археологів, але й туристів, які цінують природну красу та історичну спадщину. Вулиця, яка огинає підніжжя городища, має символічну назву — Замкова, що підкреслює значущість цього місця.

Також з вершини добре видно той масштабний новобуд-монастир рпц у вигнанні.

Нагадаємо, що подорожуй Київщиною: ТОП-5 місць для прогулянок на природі.


Читати "Моя Київщина" у Facebook