#

На Київщині колектори виселили сім'ю прямо на вулицю

12.06.2018 12:23
На Київщині колектори виселили сім'ю прямо на вулицю

Подружжя на Бородянщині купило житло в кредит, але не змогло його виплатити в повньому обсязі через підвищення курсу долара

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "Сьогодні".

За борги по кредиту колектори вигнали з квартири жінку прямо в домашніх тапочках, разом з дитиною. Це сталося в селищі Немішаєве Київської області. Така ж загроза "нависла" ще над вісьмома родинами з того ж будинку.

Борисенко показують вхідні двері своєї квартири. Зараз вони запечатані. Пару поки прихистили друзі. П'ять років тому подружжя купило житло в кредит. Але займали не в банку, а житловому кооперативі, у забудовника. Щомісячна оплата - 500 доларів. Однак за рік курс "зеленого" різко зріс.

"Гроші платили, але не ту суму, яка була прописана, тому що 500 доларів на той момент, якщо курс був 8, це була одна сума, а якщо 25, то ця інша", - говорить Василь Борисенко, позичальник.

За словами подружжя, щомісяця вони виплачували по триста доларів. Просили власників кооперативу реструктуризувати борг, але ті відмовили. І подали в суд. Вердикт: виселити Василя Борисенко, однак його дружина з дитиною мала право там жити.

"У квартиру вдерлося чоловік 15 кремезних чоловіків, взяли ключі. Настає на мене чоловік два метри зросту зі словами" жінка, залишіть приміщення ", я задом вийшла з квартири", - розповідає Тетяна Борисенко, колишня власниця квартири.

Адвокат сім'ї, Леонід Іжевський, називає такі дії власників кооперативу рейдерським захопленням і шахрайством.

"Юридична особа, вони скористалися печаткою і створили заднім числом такий же точно слово в слово договір про спільну пайову участь. Ссі ці документи, так би мовити, липові", - говорить Леонід Іжевський, адвокат позичальників

У таку ж пастку потрапили ще вісім сімей.

"Хотіли оформити право власності на квартиру, але нам цього не дали, стали залякувати. Тобто на нашу квартиру у нас договір, який дійсний. У них два своїх договори, тобто це шахрайство, підроблені договори", - говорить Ірина Сорока, інший позичальник .

Ми намагалися зв'язатися з забудовниками, але вони зараз живуть в США. Їх представник відмовився надати нам контакти.

"Без дозволу своєї клієнтки письмового я не маю право коментувати цю ситуацію. Я не уповноважений давати контактні дані нікому і дозволу від неї я не отримував", - говорить Михайло Славьянін, представник власників житлового кооперативу.

Зараз позичальники готові відмовитися від квартир, якщо їм віддадуть вкладені гроші. Однак поки забудовники на такі умови не згодні і продовжують судитися з боржниками.

Читати "Моя Київщина" у Telegram