#

На Київщині з’явилися три нові заповідники

03.05.2018 16:32
На Київщині з’явилися три нові заповідники
Чернечий ліс

27 квітня на 38-ій позачерговій сесії Київської обласної ради депутати проголосували за створення на території області трьох природно-заповідних територій, загальна площа яких становить майже 850 га

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на допис Вікторії Киреєвої у Facebook.

"Ми з Вами робимо гарні речі – зберігаємо екологічну спадщину для наступних поколінь!", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що на Київщині було створено три нові заповідники:

1. Чернечий ліс (Ходосівський ліс) – лісовий заказник загальною площею 442 га  (Києво- Святошинський район), флора якого налічує близько 300 рідкісних видів рослин.

2. Ландшафтний заказник "Хоцівський" площею 400 га (Переяслав-Хмельницький район), територія якого є важливою для збереження флори та фауни, які віднесенні до Червоної книги України.

3. Ботанічна пам’ятка "Адоніс" розміром 0,3 га (Обухівський район), на території якого гніздяться рідкісні птахи.

Довідково:

Заповідник або природоохоронна зона – територія чи акваторія, на якій зберігається в природному стані весь її природний комплекс. Вони виділяються як унікальні пам'ятки історії і культури, живої і неживої природи, з науковою метою, як резервати тварин і рослин.

В Україні заповідники перебувають під охороною держави. Головні функції – збереження генофонду флори і фауни, охорона непорушених чи малопорушених природних ділянок (еталонів природи), вивчення екології тварин і рослин, порівняння біогеоценозів заповідника з природними комплексами суміжних територій, на яких дозволена господарська діяльність (для прогнозування можливих змін у природних екосистемах під впливом діяльності людини).

Заповідники використовуються і як підґрунтя наукової пропаганди охорони природи.

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram