#

На Вишгородщині активісти розслідують масштабну пожежу (ФОТО, ВІДЕО)

13.04.2020 05:24
На Вишгородщині активісти розслідують масштабну пожежу (ФОТО, ВІДЕО)
Фото з місця події

Стало відомо, що пожежа, яка трапилася у селі Раківка Вишгородського району майже тиждень тому, спричинила викид в повітря отруйних речовин

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на "GreenPost".

Місцеві активісти повідомляють, що масштабну пожежу на території проблемного підприємства ТД "Веріас" рятувальники гасили протягом 5 годин. Відтак, було знищено велику кількість відходів типографічного підприємства, серед яких були фарби, пластик та інші хімічні речовини.

Офіційно підприємство виготовляє вироби з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння, однак активісти переконані, що це далеко не все.

"Більше 10 років у с. Раківка це підприємство здійснює свою господарську діяльність (типографія, фасування курячого посліду). Нам стало відомо, що на території колишніх корівників у звичайних печах спалюються відходи типографії з усієї України", – зазначає членкиня ГО ЧИСТО.Вишгород.

Окрім цього, активісти вважають, що підприємство не має без жодних відповідних дозволів, не сплачує орендну плату за користування земельною ділянкою та за електроенергію, до того ж має податковий борг перед державою у 10 млн грн. В результаті такої діяльності здійснюється забруднення ґрунтів, вод, атмосферного повітря, що почало суттєво впливати на стан здоров’я мешканців села та завдано великих збитків довкіллю району. 

"В мене, як у голови екологічної громадської організації, виникає дуже багато питань до місцевої та районної влади з приводу незаконної роботи цього підприємства протягом 10 років на території Вишгородського району. На відео добре видно, як хронічно закриті очі всіх структур протягом багатьох років могли призвести до людських жертв і яку шкоду нанесла довкіллю та людям діяльність цього підприємства. Ми беремо на особистий контроль хід розслідування та будемо відстоювати законні права громади на безпечне довкілля", – резюмує Валерія Горчаренко.

На території громади є два підприємства. Перше займається топографічними роботами, а друге виробляє органічне добриво з курячго посліду. Варто зауважити, що усі рідкі відходи діяльності типографії без жодного очищення зливаються у відкритий ґрунт на земельній ділянці та поряд з нею, а  тверді відходи, такі як ємкості з невикористаною фарбою, поліетилен, поліетиленові стрічки, спалюються в котельні, розташованій на підприємстві по переробці посліду. Така утилізація призвела до забруднення підземних вод і погіршення стану води в криницях. Від спалювання відходів розповсюджується їдкий сморід, від якого населення фіксує симптоми головного болю, розладів дихальних шляхів, погіршення загального стану здоров’я, особливо у дітей. 

На жаль, численні скарги  навіть не призвели до здійснення перевірки роботи підприємств.

Нагадаємо, що поліція Вишгородщини в одному з підвалів у селі Дудки вилучила колосальну кількість наркотичних речовин у місцевого мешканця.

Читати "Моя Київщина" у Telegram