#

Найбільші підприємства Білої Церкви доведені до банкрутства

26.06.2018 11:23
Найбільші підприємства Білої Церкви доведені до банкрутства
Констянтин Жеваго

На початку липня відбудеться кілька “голландських” аукціонів Фонду гарантування з продажу прав вимоги банку “Фінанси та кредит” на 11,5 млрд грн за кредитними договорами з юрособами

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на сайт "Finbalance"

Найбільший лот - F07GL18912 - на 7,3 млрд грн включає в т.ч. борги ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль”, підприємств з групи “Росава” та інших структур, пов’язаних з Костянтином Жеваго, якийбув основним акціонером банку “Фінанси та кредит”.

До лоту F07GL24434 входять права вимоги банку “Фінанси та кредит” до ТОВ «Восток-Руда» на 2,28 млрд грн, а в лот F07GL24436 - до ПАТ “Стахановський вагонобудівний завод” на 1,95 млрд грн. Ці структури теж пов’язують з К. Жеваго.
Нагадаємо, в кінці травня мав відбутися “голландський” аукціон з продажу Фондом гарантування боргів групи “АвтоКрАЗ” перед банком “Фінанси та кредит” на 3,5 млрд грн. Проте виконавча дирекція ФГВФО зняла з торгів відповідний лот - у зв’язку з отриманням листа від секретаря РНБО щодо відтермінування продажу прав вимоги за кредитними договорами, у забезпеченні за якими є акції ПАТ "Мотор Січ".

У кінці квітня Фонд гарантування скасував рішення з продажу боргів структур К. Жеваго перед банком “Фінанси та кредит” на 656 млн грн з дисконтом 77% для структури, близької до оточення цього нардепа-бізнесмена. У заставі по цим кредитам - у т.ч. офісний центр площею 3115 кв. м. за адресою м. Київ, бульвар Т. Шевченка.

У середині квітня ФГВФО безуспішно намагався продати з дисконтом 80% кредити банку “Фінанси та кредит” на 11 млрд грн. Серед боржників - структури, не чужі не лише К. Жеваго, але й, зокрема, Віктору Поліщуку - екс-власнику збанкрутілого банку “Михайлівський”.

21 червня ФГВФО не знайшов покупців на борг групи “АвтоКрАЗ” перед Дельта Банком на 1,3 млрд грн, при тому, що і в цьому випадку дисконт сягав 80%.

У квітні люди К. Жеваго викупили в Дельта Банку історичну будівлю в центрі Києва за 210 млн грн.

За даними НБУ, на середину березня борг банку К. Жеваго по рефінансуванню становив 6,3 млрд грн.

Нацбанк повідомляв, що сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку "Фінанси та кредит" - близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів банку К. Жеваго становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").

Читати "Моя Київщина" у Facebook