#

Підозрюваному у корупції ексголові НАК "Нафтогаз" заборонили покидати межі Київської області

17.10.2023 12:30
Підозрюваному у корупції ексголові НАК "Нафтогаз" заборонили покидати межі Київської області
Андрій Коболєв

До 25 вересня колишній керівник державної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв не міг не відлучатися за межі Києва та Київської області без дозволу детективів, прокурорів та суду

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на "Главком".

25 вересня ухвалив рішення зняти обмеження у пересуванні підозрюваного – йому дозволили вільно їздити країною.

При цьому Андрій Коболєв, підозрюваний у привласненні коштів в особливо великих розмірах, готувався до виїзду з країни. 

Вищий антикорупційний суд 13 жовтня розглянув клопотання адвоката Коболєва, яке стосувалося тимчасової видачі паспорта для виїзду за кордон. Захисник переконував суд: екскерівнику "Нафтогазу" необхідно на десять днів (з 18 по 28 жовтня 2023 року) виїхати за кордон "у зв'язку із робочими та сімейними питаннями". Зокрема, у Коболєва були заплановані зустрічі у Німеччині та Польщі.

Водночас підозрюваний не може перетнути держкордон, оскільки здав свій паспорт на зберігання до міграційної служби. 

Вивчивши клопотання адвоката Коболєва, слідчий суддя наголосив: чинний Кримінальний процесуальний кодекс не містить норм, які дозволяли б тимчасово повернути паспорт. Порушене адвокатом питання по суті є клопотанням про зміну запобіжного заходу, вважає суд.

Крім цього, Феміда звернула увагу, що підозрюваний та його захисник щонайменше за місяць знали про зустрічі, які заплановано за кордоном на жовтень 2023 року. Однак під час перегляду запобіжного заходу 25 вересня сторона захисту про це нічого не говорила.

У підсумку антикорупційний суд залишив без розгляду клопотання захисника Коболєва про тимчасову видачу паспорта для виїзду за кордон.

Досудове розслідування у справі Коболєва, розпочате 24 липня 2018 року, закінчилося 19 квітня 2023 року. 14 квітня 2023 року НАБУ заявило про вилучення нових документів та інформації у справі Коболєва. Йдеться про 37 Гб електронного листування. Ці дані, стверджують у НАБУ, мають суттєве значення для доказування у кримінальному провадженні.

У січні 2023 року слідчі Національного антикорупційного бюро та Слідчої антикорупційної прокуратури повідомили колишньому голові правління НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву про підозру. Ексголову "Нафтогазу" підозрюють у заволодінні у 2018 році понад 229 млн грн. Загалом упродовж 2018 року підозрюваному, як вважає слідство, незаконно виплатили коштом компанії понад 229,25 млн грн (різниця між фактично виплаченою премією і максимально допустимим її розміром).

Слідство встановило, що очільник компанії (2014-2021 рр.) в травні 2018 року всупереч вимогам законодавства видав наказ про преміювання працівників компанії, на підставі якого йому виплатили майже 261 млн грн (еквівалент 10 млн дол. США) за екстраординарні досягнення. Йдеться про позитивне рішення у справі щодо контракту купівлі-продажу природного газу у 2009-2019 рр.

Всього, за даними правоохоронців, протягом 2017-2022 років Андрію Коболєву нараховано понад 413 млн грн доходів.

Також нещодавно Андрій Коболєв стверджував, що став радником президента Молдови Маї Санду і бере участь у процесі аудиту боргів Молдови перед російським "Газпромом".

Читати "Моя Київщина" у Facebook