#

Підприємці з Борисполя вигнали з роботи всіх працівників на заводі в Польщі, який викупили

03.06.2024 08:53
Підприємці з Борисполя вигнали з роботи всіх працівників на заводі в Польщі, який викупили
Фото з мережі Інтернет

Українська компанія "Три Ведмеді", власниками якої є підприємці з Борисполя, звільнила понад 50 працівників заводу Calfrost у місті Каліш Великопольського воєводства

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Fakty Kaliskie".

Це стало наслідком продажу українцям попереднього власника заводу – компанії Nordis.

Каліш – одне з найстаріших міст Польщі із понад 100-тисячним населенням. Компанія Calfrost почала працювати там ще у 1954 році. 

Компанія була відомим та шановним на ринку виробником заморожених овочів та фруктів. Була. Тому що, здається, все вказує на те, що ця історія закінчується,

– написало видання.

Торік восени польську Nordis купила українська компанія "Три ведмеді". Новим власником підприємства став Дмитро Ушмаєв, а до наглядової ради Nordis увійшов гендиректор ТОВ "Три Ведмеді" Андрій Тищенко.

На початку квітня Ушмаєв підтвердив придбання польської компанії виданню Forbes. Він казав, що має намір інвестувати у виробництво в Польщі. Однак завод у Каліші закривається, а не розширюється, пише польське видання. 54 людини, деякі з яких пов'язані з компанією понад 30 років, у березні та квітні отримали повідомлення про розірвання контрактів. Наприкінці червня, зазначають Fakty Kaliskie, вони стають безробітними.

Районне бюро праці в Каліші пояснило, що причиною звільнень стало важке економічне становище заводу, викликане зростанням цін і витрат, пов'язаних з управлінням підприємством.

За словами працівників, завод був у хорошому фінансовому стані і міг би продовжити роботу, якби не рішення нового власника.

У травні 2023 року компанія "Три Ведмеді" взяла беззаставний кредит у 210 млн грн в Райффайзен Банку під страхове покриття Експортно-кредитного агентства. Повідомлялося, що позика буде використана на здійснення експорту до Польщі, де "Три Ведмеді" присутні з липня 2022 року.

Нагадаємо, що завод російсько-грецького бізнесмена "ПентоПак" у Борисполі виставили на продаж.

Читати "Моя Київщина" у Facebook