#

Програма "Велике будівництво" дає поштовх для розвитку економіки країни, - ексочільник КОДА

23.02.2021 10:10
Програма "Велике будівництво" дає поштовх для розвитку економіки країни, - ексочільник КОДА
Олексій Чернишов

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розповів, що поєднання інфраструктурних і соціальних державних проєктів – це головний спосіб досягти стабільного розвитку регіонів і відновлення національної економіки

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на пресслужбу КОДА.

У 2020 році Мінрегіону вдалося реалізувати 320 проєктів по всій Україні: 114 шкіл, 100 дитячих садочків та 101 спортивний об’єкт, хоча першочергове завдання було 100/100/100.

Інвестиції в еквіваленті 2% від ВВП в будівництво шкіл і медичних установ можуть підвищити загальний рівень зайнятості на 3-4%, що в свою чергу дасть істотний приріст економічних показників.

Окрім того, за оцінками групи Ukraine Economic Outlook, якби в 2020 році програми «Велике будівництво» не було, падіння реального ВВП за підсумками минулого року могло б бути вдвічі більшим – 8-9%, проти передбачуваних мінус 5%. Поєднання інфраструктурних і соціальних державних проєктів – це головний спосіб досягти стабільного розвитку регіонів і відновлення національної економіки, – наголошує Олексій Чернишов.

За словами Міністра, окрім економічних переваг, програма Президента України "Велике будівництво" дійсно показала, що держава здатна якісно та доволі швидко втілювати важливі соціальні проекти, що сприяють об’єднанню країни. Завдяки реалізованим Мінрегіоном проектам, створено 9,5 тисяч нових навчальних місць, а майже 66 тисяч українських школярів отримали покращені умови для навчання. Також створено 5,8 тис. нових місць у дитячих садочках, а майже 15 тис. дошкільнят тепер будуть виховуватися у покращених умовах. І загалом 8 мільйонів українців отримали доступ до нової якості спортивної інфраструктури.

На початку осені минулого року також розпочалися роботи по реконструкції та капітальному ремонту приймальних відділень опорних лікарень. І за пів року нам вдалося повністю завершити будівельні роботи в 150 відділень, які сьогодні вже готові до встановлення спеціалізованого обладнання, такого як комп’ютерні томографи та ангіографи. Переважна більшість цих відділень,  а саме 126, розташовані в лікарнях, що приймають ковідних хворих.

Також нагадаємо, що згідно з даними Національного банку України, обсяг інвестицій в економіку Київської області лише за дев’ять місяців минулого року склав 1993,6 млн доларів

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: