#

Рада ухвалила ​законопроєкт про посилення відповідальності в будівельній галузі в першому читанні, – Олексій Чернишов

15.12.2021 18:15
Рада ухвалила ​законопроєкт про посилення відповідальності в будівельній галузі в першому читанні, – Олексій Чернишов
Олексій Чернишов

Парламент у першому читанні підтримав законопроєкт про посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства у будівельній галузі

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на сторінку Олексія Чернишова у Facebook.

Законопроєкт №5877 покликаний створити рівні умови для всіх учасників будівельного ринку. Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив:

У проєкті закону йдеться про вдосконалення положень Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення у частині посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності. Упевнений, ухвалення цього закону допоможе більш активно залучати міжнародні інвестиції в галузь будівництва. Дякую народним депутатам за підтримку

Законопроєкт передбачає, зокрема:

  • збільшення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності;
  • чітке визначення кола суб’єктів, на яких може бути накладено адміністративні стягнення;
  • врегулювання питання самочинного будівництва шляхом тимчасового арешту об’єктів незаконного будівництва;
  • посилення кримінальної відповідальності за самочинне будівництво, в тому числі на територіях пам’яток культурної спадщини.

Зазначимо, наразі інспектори Державної інспекції архітектури та містобудування розглядають документацію та виїжджають на перевірку об’єктів перед прийняттям їх в експлуатацію у межах трьох днів, хоча раніше цей процес займав до трьох місяців. Раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності.

Нагадаємо, що міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розповів, що уряд планує побудувати інфраструктуру для створення не менш ніж 25-ти індустріальних парків.

Читати "Моя Київщина" у Telegram