#

Скандальний нардеп-мажоритарник з Київщини "зацікавився" контрабандою

26.05.2021 10:30
Скандальний нардеп-мажоритарник з Київщини "зацікавився" контрабандою
Олег Дунда

Народний депутат-мажоритарник Олег Дунда зазначив, що без комплексного підходу до вирішення проблеми контрабанди в Україні, рішення РНБО не матимуть продовження

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Цензор.нет".

За словами нардепа, минулий місяць пройшов під егодою боротьби з контрабандистами. Тому він звернувся з ініціативою до секретаря РНБО пана Олексія Данілова здійснити перевірки статків керівників митних органів за останні 10 років для перекриття всіх контрабандних схем в Україні. Проте у відповідь отримав лише купу відмовок стосовно відсутності повноважень, неможливості надання доручень антикорупційному органу – Національному агентству з питань запобігання корупції і відсилка з цим питанням до Голови РНБО – Президента.

Давайте будемо щирими та відвертими – просто введення санкцій стосовно контрабандистів, яких точно у нас значно більше ніж 10 чи 13, не вирішить саму проблему контрабанди. Верхівка схована у владних кабінетах працівників митних органів. Ми добре розуміємо, що без "тісної співпраці" з митниками жодна контрабанда через наші кордони не проходить. Схеми, як і статки контрабандистів та митників будувались та "наживались" роками. І вперше за тридцять років нашої держави ми взяли на себе відповідальність боротись з цим, але якось половинчато та недолуго. Замахнулись, а от нанести удар чогось не наважуємось.  

За словами Дунди, слід перевірити всі статки керівників митниць та їх сімей за останні 10 років. Під перевіркою статків мається на увазі не декларування, а відповідність рівня життя посадовців задекларованому.

Частина з керівників митниць за 10 років "напрацювали" собі статків, звільнились та не є декларантами і впевнені, що не будуть покарані за корупцію. І тут важливо дати завдання органам прокуратуру, СБУ та ДБР здійснити відповідні перевірки – такі повноваження у РНБО точно є, навряд чи пан Данілов буде заперечувати.

Нагадаємо, що 2 квітня після засідання Ради Національної безпеки і оборони понад 100 працівників митниці в різних областях відсторонили від посад через можливу причетність до контрабанди та корупції, серед них вісім працівників Київської митниці.

Читати "Моя Київщина" у Telegram