#

Справа про розгін Майдану 2013 року завершилась нічим

26.05.2024 15:06
Справа про розгін Майдану 2013 року завершилась нічим
Фото з місця події

24 травня Шевченківський суд Києва закрив справу щодо розгону мирних учасників акції 30 листопада та 1 грудня 2013 року у зв’язку із закінченням строку давності справи

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Цензор.нет".

З підозрюваних зняли усі обвинувачення і скасували арешт з їхнього майна. Потерпілі заперечували, але зміст закону був на боці обвинувачених. При слуханні справи в залі були присутні лише прокурори, четверо обвинувачених, один адвокат і тільки двоє потерпілих. Саме засідання тривало менше  години. Суддя зачитав клопотання, потерпілі висловились проти закриття, обвинувачені – за.

Суддя перепитав, чи щось змінилось в особистих даних обвинувачених. Виявилось, що лише один з них мобілізований і служить десь на Сумщині, за 60 км від Охтирки. Потерпілі та обвинувачені сидять через прохід, але між ними той самий холод і ненависть, які стояли 30 листопада та 1 грудня 2013.

У ніч на 30 листопада на Майдані перебувало близько 400 мітингувальників. В ту ніч внаслідок дій "Беркуту" постраждали щонайменше 79 осіб. 36 з них затримали. На ранок їх поїхали визволяти з відділків народні депутати від опозиції. 30 ввечері сотні тисяч киян вийшли мітингувати на Софійську площу. А 1 грудня частина з них прийшла мітингувати на Банкову, де їх знову жорстоко розігнав "Беркут".

Адвокати потерпілих намагатимуться оскаржити рішення, але не приховують, що навіть спроба добитись справедливості через Європейський суд з прав людини займе в них ще роки. Хоча одне рішення ЄСПЛ у справах Майдану вже є - 21 січня 2021 року Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, яким визнав, що 1 грудня 2013 року Україна порушила гарантовані у ст. 3 ("Заборона катування") та в п. 1 ст. 5 ("Право на свободу та особисту недоторканність") Конвенції права заявників Геннадія Черевка і Владислава Загоровка. На жаль, закрита справа за розгін Майдану – лише одна з утрачених справ.

Нагадаємо, що Макарівський суддя Тандир, що вчинив смертельну ДТП на блокпосту, перебуватиме під вартою до 21 липня 2024 року без визначення застави.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: