#

Сьогодні судді мають оголосити вирок особам, що чинили розбійні напади на Київщині

04.06.2024 10:11
Сьогодні судді мають оголосити вирок особам, що чинили розбійні напади на Київщині
Фото з мережі інтернет

У Дніпровському районному суді м.Києва завершується резонансний судовий процес над особами, яких звинувачують у серії розбійних нападів на мешканців Київської області

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Закон і Бізнес".

Сьогодні, 4 червня, колегія суддів у складі Людмили Мельниченко, Олени Козачук та Марії Сазонової має вийти до нарадчої кімнати, аби винести вирок у справі, обвинуваченими у якій проходять троє осіб. Підозрюваним інкримінується скоєння низки кримінальних правопорушень. Це і бандитизм, і розбій, і умисне вбивство.

З обвинувального акту відомо, що ця ОЗГ збирала інформацію про заможних громадян, після чого здійснювала напади на їх житло, вимагаючи різними методами, небезпечними для життя та здоров'я особи, надання інформації щодо місця знаходження коштів та матеріальних цінностей. Після чого заволодівали грошима та іншими цінностями й зникали з місця події. Так, наприклад, у жовтні 2017 року вони вломилися до будинку в м.Буча, де, завдавши ударів руками та ногами по голові та тілу, зв'язали господиню та викрали гроші, золоті годинники, каблучку з діамантом, золоті сережки на загальну суму понад 545 тис. грн. та ключі від автомобіля Lexus.

У тому ж місяці, але вже у с.Віта Поштова Києво-Святошинського району здобич банди була ще більшою — майже 860 тис. грн. І знову, вдершись до помешкання потерпілої, вони зв'язали їй руки й ноги пластиковими хомутами й вимагали інформації про схованки для грошей та цінностей. У грудні 2017 року, знову в Бучі, вони проникли до будинку, де перебувала лише 13-річна потерпіла. Але вік дитини їх не зупинив: приголомшивши ударами по голові та тілу, бандити знерухомили її та винесли з помешкання зброю, включно із колекцією мисливських ножів, та гроші на суму майже 1,4 млн грн.

Якщо жертви виявляли спротив чи мовчали про свої схованки, до них застосовували більш жорсткі методи впливу. Так, під час нападу на маєток у садовому товаристві "Лагуна", що у с.Гнідин, вони не лише зв'язали господарів і завдали їм численних ударів, а й приклали до тіла чоловіка увімкнену праску, аби той швидше заговорив. Тут, як зазначає слідство, бандити розжилися майном майже на 11,4 млн грн. Від отриманих ран господиня будинку померла.

До речі, ще одного учасника ОЗГ, який, як уважає слідство, виступав у ролі навідника, наразі затримати не вдалося. Утім, з огляду на кількість епізодів вчинених розбійних нападів, майже два десятки потерпілих та наслідки вчиненого, у т.ч. й смерть однієї із жертв, юридична спільнота очікує тривалих строків покарання для учасників цього злочинного угрупування.

Читати "Моя Київщина" у Telegram