Сьогодні в Україні відзначають День Вишиванки

У третій четвер травня в Україні традиційно відзначають День вишиванки
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на Укрінформ.
Цей день не є офіційним, але відзначають його не лише в Україні, а й за її межами.
Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році студентка Леся Воронюк запропонувала один день року присвятити українській вишитій сорочці.
У 2014 році свято вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, а й за межі самої України.
Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, щоби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – це органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.
У цей день вже традиційно проходять цікаві конкурси у мережі, наприклад "найкраща вишиванка" або "найкраще фото у вишиванці". Фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а також і українці за кордоном та громадяни інших країн.
Це свято, допомагає зберегти українські традиції та обʼєднати людей різного віку й походження. Вишиванка є символом єдності та гордості за свою культуру і стає спільною ознакою приналежності до українського народу.
Як повідомлялося, до Всесвітнього дня вишиванки, який цьогоріч припадає на 15 травня, Світовий конгрес українців звернувся до українців та друзів України в усьому світі з ініціативою публічно підтримати територіальну цілісність України. Зокрема, в межах глобальної кампанії #VyshyvankaForever СКУ закликає виходити на марші у вишиванках, присвячуючи цей символ єдності тим, хто нині не може відкрито демонструвати свою українську ідентичність – мешканцям тимчасово окупованих Криму, Донеччини, Луганщини, Херсонщини, Запорізької та Харківської областей.
Водночас у німецькому місті Гамбург 16 травня українська громада проведе благодійний мистецький фестиваль до Дня вишиванки.
Українська громада Торонто (Канада) запросила всіх небайдужих приєднатися до урочистої ходи у вишиванках, яка відбудеться 15 травня о 18:30.
У місті Ашкелон (Ізраїль) 15 травня пройде Vyshyvanka Fest Ashkelon 2025 – яскраве українське свято з благодійною метою.
Крім того, Варшавська українська школа запросила всіх охочих на яскраве святкування у столиці Польщі Дня вишиванки – Wyszyvanka Fest 2025.
У столиці Туреччини Анкарі 15 травня відбудеться святкування Дня вишиванки, організоване для української та кримськотатарської громад, турецьких друзів і представників посольства України.
Українська жіноча ініціатива в ОАЕ запросила на масштабну культурну подію з нагоди Дня вишиванки "Вишиванка – серце України, зіткане з любові", яка відбудеться 18 травня в торговому центрі Deerfields Mall в Абу-Дабі.
Нагадаємо, НСЗУ пояснила, що повинні робити медзаклади, яким зупинили виплати від держави.