#

У Бородянці відкрили перший інклюзивно-ресурсний центр для особливих дітей (ФОТО)

20.12.2019 07:25
У Бородянці відкрили перший інклюзивно-ресурсний центр для особливих дітей (ФОТО)
Фото з місця події

Учора, 19 грудня, у Бородянці відкрили перший інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "Погляд".

Для району це третій, а для області 44 такий заклад. Ймовірно, під патронатом центру буде знаходитися щонайменше 50 дітей. В ОТГ наразі на інклюзивному навчанні перебуває 26 дітей і 29 – на індивідуальному. Проте, за словами фахівців, це лише ті діти, які мають відповідне "заключення", насправді, ця цифра може бути набагато більша.

Відкриття інклюзивно-ресурсного центру в День святого Миколая є символічним, на думку директорки закладу Тетяни Рябущиць, адже його наявність в селищі є справжнім і довгоочікуваним дарунком для всіх дітей с особливими потребами в ОТГ.

"Сьогодні ми відкриваємося і після Нового року стаємо до роботи, – зазначила Тетяна Рябущиць і розповіла, як саме розпочати заняття в Центрі тим, хто цього потребує. – Спочатку має відбутися перша зустріч, батьки мають прийти на першу консультацію, після чого обирається дата для індивідуальної діагностики. Обстеження може тривати від години до кількох днів, залежить від дитини, а після розробляємо курс для роботи".

Потрапити в центр і пройти курс може будь-яка дитина, що цього потребує. Заняття проводитимуть кваліфіковані фахівці, які до кожної дитини шукатимуть індивідуальний підхід. В штаті закладу передбачені практичні психологи, вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог, вчитель-дифектолог, які надаватимуть весь комплекс послуг, необхідних особливим дітям.

Сьогодні в центрі були готові ще не всі кімнати для занять, у повну силу заклад запрацює у січні 2020 року. Центр відкрили в колишньому приміщенні дитячого садочка, яке після ремонту повністю пристосоване для людей з обмеженими можливостями. Наразі обладнані кабінети логопеда, психолога, дефектолога, у перспективі – сенсорний центр, кабінет для реабілітації, медіатека, зал лікувальної фізкультури. Проте одне можна сказати напевно: інклюзія сьогодні – це тест на людяність, і сьогодні Бородянка його пройшла.

Також нагадаємо, що 21 грудня у селищі Бородянка відбудеться ярмарка з продажу сільськогосподарської продукції та продукції переробки підприємств Київщини з нагоди Різдвяних та Новорічних свят.

Читати "Моя Київщина" у Facebook