#

У Броварах спалах вірусного гепатиту

06.09.2018 08:31
У Броварах спалах вірусного гепатиту

За останній тиждень у Броварах на вірусний гепатит захворіло троє людей 

Про це повідомляє "Моя Київщина" із посиланням на "Вісті".

Протягом останніх півроку броварський районний відділ лабораторних досліджень майже не реєстрував випадків вірусного гепатиту. Однак, уже з кінця липня та початку серпня у звітах упродовж двох тижнів з’являється по одному випадку. Наступними двома тижнями – вже по два. І от за останні 7 днів йдеться про трьох хворих.

Як зазначено в документі, останніми захворіли дорослі 27, 36, 68 років. Їхні діагнози попередні, лабораторно наразі не підтверджені. Пацієнти перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Броварській багатопрофільної клінічної лікарні.

Попри нібито невтішні дані статистики, керівниця відділу лабораторних досліджень Віра Товстоног заспокоює. Мовляв, усі випадки останнього часу є поодинокими. Недужі не пов’язані між собою, а захворювання були виявлені в різних районах Броварів.

Утім, зі слів очільниці відомства, число хворих може зрости з початком нового навчального року. Адже школярі вертаються додому після канікул в одне місце та йдуть на навчання до освітніх закладів. Таким чином хтось може привезти хворобу, яка спричинить поширення інфекції. Віра Товстоног вказує, що головним є не допустити поширення гепатиту в організованих колективах.

Фахівчиня згадує, що 20 років тому у школі села Шевченкового в Броварському районі стався груповий випадок зараження – захворіло 25 осіб. Оце була справжня надзвичайна ситуація. Групові випадки стаються і нині, але не в місті, а неподалік. Так у районі траплялися "сімейні" зараження, коли захворіла спочатку мама, потім батько, а потім дитина.

Як зазначає Віра Товстоног, таке трапляється в родинах, де не дотримуються санітарно-гігієнічних вимог. Керівниця відділу лабораторних досліджень також вказує, що вірусний гепатит необхідно лікувати в стаціонарних умовах. Інакше він має ймовірність перерости у хронічну форму. В такому випадку пацієнт матиме проблеми з печінкою постійно.

Читати "Моя Київщина" у Telegram