#

У Броварах порушили правила таємного голосування

25.10.2020 15:11
У Броварах порушили правила таємного голосування
Фото з місця події

Під час виборів голови Броварської ОТГ на бюлетнях та відривних талонах виявили номери, які дозволяють встановити голоси конкретних осіб, що порушує принцип таємного голосування

 Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщиназ покликанням на Суспільного

 "У Броварах були виявлені номери як на корінцях, так і на самих бюлетенях для голосування за кандидатів на посаду голови ОТГ та кандидатів у депутати місцевої ради. Це порушує принцип таємного волевиявлення громадян", – розповів Андрій Саук, кандидат від партії "Голос" на посаду міського голови міста Бровари.

Порядковий номер, відповідно до законодавства України, повинен бути лише на відривному талоні. Його заповнює член дільничної виборчої комісії перш ніж видати бюлетень громадянину для голосування. При цьому жодних номерів на самому бюлетені бути не має.

Народний депутат України від партії "Голос" Ярослав Железняк прокоментував цю ситуацію та повідомив, що через це порушення вибори в Броварах можуть бути скасовані.

"На бюлетені проставлений номер! Такий же самий номер є в талоні! ЩЕ РАЗ: не номер дільниці, в саме номер бюлетеня!!! Фото різних бюлетенів з одної дільниці!!! Тому, фактично по будь-якому бюлетеню ви зможете зрозуміти хто і як проголосував. З конкретним прізвищем! Враховуючи задіяний адмінресурс, тепер буде зрозуміло не тільки хто, але і ЯК проголосував. Зараз наша команда з’ясовує деталі, але є великий ризик, що взагалі через це вибори до міського голови та раду ОТГ будуть скасовані!", – заявив Железняк.

Читати "Моя Київщина" у Facebook